הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 27.6.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 27.6.2012 מאת משה שלום FXCM

דברים ממשיים

היום הופיעה כותרת המציעה "להשקיע באדמה חקלאית בריטית במקום בזהב" על מנת לגוון חלק מן ההשקעות ה"פיזיות" של תיק השקעות. העניין הוא שרוב הציבור, העובד, והמתייחס לשוק ההון כעוד כמה דפים שצריך לעבור בדרך למדורים המעניינים הרבה יותר בעיתון, ממש לא חולם על גיוון כזה.

למעשה, מושג הגיוון כה זר לרוב הציבור, שברור למה הנגידים כה להוטים "לדאוג" לשוק המניות. זהו השוק היחיד שיש סיכוי איתו לתת "תחושה טובה" לאותו עם. ההנחה היא שאם שוק המניות, המייצג את החברות המייצרות, או הנותנות שירותים, נמצא במצב טוב, אזי הכלכלה במצב טוב. אין קשר כזה בהכרח, בחיים האמיתיים, אבל בן ברננקי לימד אותנו שזו משימה קדושה בעיניהם.

אבל מה עם ה"דברים האמיתיים" שבאמת שומרים על ערך ההון? דברים שאין מאחוריהם הבטחה מאף פוליטיקאי או נגיד? זהב פיזי, אדמה חקלאית, דברי אומנות, וכו.. האנומליה היא שככול שהדברים האלה טובים למטרה הזו, כך קשה להשקיע בהם לפרט.

אולי מעצם יוקר הפריטים, לעיתים עקב חוסר בורסה למסחר בהם, ולעיתים מתוך אי חוקיות באחזקתם (כמו זהב פיזי במדינות מסוימות). הדרך היחידה שנשארה למשקיע הפרטי, להתעסק בדברים האלו, הוא ללכת ולמצוא את הכלי המשלב את ה"דבר הפיזי" עם הסחירות בו. וכך, הגענו שוב למניות, אבל של החברות העוסקות באותו תחום פיזי, הן ביצור והן בהפצה.

על המשקיע לעשות שיעורי בית, לא להסתמך על עצות העדר לגבי מניה זו או אחרת,  ולמצוא מניות או תעודות סל שיכולות לתת לו את החשיפה הנכונה לעולם הפיזי, מבלי להיות מוכרח לקנות דונמים או אונקיות. זה קשה, מייגע, ודורש מיומנות אבל מי אמר שהחיים קלים?

ועדכון לגבי Obama Care: הודעת בית המשפט תהיה ביום חמישי (שעון ארה"ב) ולא אתמול כפי שציינתי. אתכם הסליחה על כך (ט.ל.ח).

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.