הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 27.9.2012- מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 27.9.2012- מאת משה שלום FXCM

עדכון דולר-שקל והרהורים על מצב נכסי הסיכון

 

גרף

 

והנה, ראש השנה עבר, וגם יום הכיפורים. לפנינו חג הסוכות, ואחריו ים אינסופי של ימים רגילים. ימים בהם נחיה (באספקלריה של שוק ההון כמובן) בדואליזם קשה. מצד אחד, אירועים, וחדשות, המגיעים מן הכלכלה האמיתית המעודדים אותנו להיות יותר פסימיים מאופטימיים בראייה שלנו כלפי נכסי הסיכון.

לעומת אילו, הידיעה המתמדת, שבכול רגע נתון, עומדים הבנקים המרכזיים, ובידם מיליארדי משהו (דולרים, יורו, יין, הואנים, סטרלינגים, וכו...) היכולים להוות מכה איומה למי שבדעתו לנקוט עמדה מעשית שלילית כלפי אותם נכסים. אז מה הבעיה תאמרו מייד? הבה ניכנס ונרכב על גבם הרחב. ממילא אין כאן סכנה, לכאורה. וזה כמובן לא כל כך פשוט.

התערבות רוב הנגידים (בשוני מן הפד אשר מזרים כ-85 מיליארד כל חודש בכל מקרה) מגיעה כאשר יש סיבה לכך. דהיינו כאשר יש ירידות ומימושים קשים באותם נכסים. וכך, מלכודת: צריך להיות רע כדי שיהיה טוב. מי שאינו יכול לנווט בין המגמות, ולהבין שזהו התהליך שישלוט בחיינו, יכול להיתקל במצב לא נעים כל כך, כפי שקרה לאילו שאכן "קנו" בימי ההכרזה של ברננקי, ואף של דראגי.

מאז השיא של אותה הכרזה, אנו רואים דווקא מימושים בנכסי הסיכון, וזה מה שלא טבעי ומוזר למי שאינו מכיר את הדינאמיקה האמיתית בשוק ההון. הדולר, הנמצא כמעט תמיד מן הצד השני של מעשי הנגידים נהנה כך מיציבות, ועליה קטנה, אשר מהווה בינתיים תיקון טכני מתבקש למגמה היורדת הגדולה אשר ליוותה את הופעותיהם של הנגידים.

כך גם אצלנו. שימו לב שלמרות העליות היפות בשוק המניות המקומי, הדולר שלנו אינו מיישם את הקורלציה המקומית הדורשת ממנו להמשיך מטה, אלא דווקא מתאים את עצמן למה שקורה בעולם (ומשתקף היטב ביורו), דהיינו יוצר תחתית כפולה, ומתחיל את התיקון מעלה. כל עוד הוא יימצא מעל 3.88, הסבירות הגבוהה תהיה המשך התיקון העולה הזה, כאשר יעדיו נמצאים הן ברמות התנגדות והן ברמות התיקון פיבונצי: 3.929, 3.941, 3.967.

גם אינדיקאטור המומנטום, אשר הגיע לרמת שיא של שליליות, ואשר הפך בינתיים כיוון, מאשר ומדריך אותי, גם הוא, בכיוון זה.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.