הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 28.1.2013- מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 28.1.2013- מאת משה שלום FXCM

עדכון הדולר-שקל

"חיוב שנבנה לאט, ויתפתח למשהו חזק בקרוב"

 

גרף

 

החלטת הריבית של בנק ישראל לא תשפיע כלל היום מהות התנועה של הנכס המט"חי העיקרי אצלנו, הדולר-שקל. אם הבנק המרכזי שלנו ישאיר את הריבית השקלית על מקומה, בוודאי שלא נראה השפעה על שער הדולר, כי זה מה שכולנו חושבים שיקרה.

עלייה בריבית השקלית רק תאיץ את השלילה במניות, ואת החיוב בדולר שקל, דבר הקורה גם כך. לבסוף, הורדת הריבית השקלית תהיה צעד מפתיע ביותר, שיגרום אולי לניסיון נוסף לנוע, ולבדוק, את התחתית של 3.70, אבל כבר ראינו שגורמי החוץ הם שקובעים עבור הדולר המקומי.

וכך נשארנו לבדוק מה יכול לשנות את העתיד המיידי של הדולר אצלנו: אני עדיין רואה את ראלי סוף השנה, בנכסי הסיכון, כמו המניות, מונעים את החיוב בדולר, אבל מתקרב אט אט לשינוי. היום היה מהפך לא קטן כאשר ראינו את הדולר מצליח להתרחק מן התחתית הכול כך דביקה של 3.70, ולהתקרב כמעט ל-3.74. תנועה לא קטנה. הכוח של תנועה ראשונית מנבא לדעתי טובות לגבי המשך השבוע, וזאת בתנאי שנראה אירו מאיט קצת את מהלכו העולה.

עבור האופטימיים הייתי רואה הישארות הדולר מעל 3.717 כדבר משמעותי והכרחי ביותר, כאשר 3.70 חייבת לעמוד כתמיכה בכל מחיר. בתנאי שזה יקרה, יש לנו סביב 3.785 הרבה מאוד פעילות שמהווה מגנט לא קטן לסוחרים להניע את הדולר לשם.

לפסימיים, 3.74 חייבת להיות רמת ההתנגדות שלא תיפרץ מעלה, כאשר 3.70 חייבת ליפול שדודה בידי השורטיסטים בקרוב. אחרת, הניצחון של המאבק הגדול הזה, סביב רמה כה חשובה והיסטורית, ייגמר לטובת הרואים, כמוני, סיכוי טוב מאוד לדולר לנוע כלפי מעלה.


בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.