הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 28.11.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 28.11.2012 - מאת משה שלום FXCM

מכת מנע, ועדכון על הדולר-שקל (כולל גרף יומי)

לא יאומן כי יסופר! כותרת במדיה האלקטרונית של היום: "ייתכן שהמדינות התורמות יצטרכו להודיע על הפסדים בהשקעות שלהן הקשורות לחילוץ מדינות הדרום אירופאיות, ובמיוחד יוון". ואנחנו חשבנו שאנשי גולדמן, וחבריהם המייעצים, רק מרוויחים כסף.

בנוסף לציניות הקטנטנה המבצבצת מן הדברים, ממש מפליא כמובן שיש כאן בכלל תהיה. הרי מלכתחילה היה ברור שמדובר על כסף טוב שילך בעקבות כסף רע. באמת חשבו שהשקעה זו תניב רווחים ארוכי טווח? בין הצורך למחוק חלק מאותו חוב, ובין העלייה של התשואות (בתקופות שמריו דראגי שומר על שקט יחסי), קשה היה לראות תקווה גדולה לכדאיות השקעה באג"ח היווני, הספרדי, הפורטוגלי וכו...

אבל מה שבאמת היה מעניין היום הייתה מכת המנע העתידית שמתחילה להתבשל באיחוד האירופי. כדי לעצור במידה מסוימת את היקף ההפסדים, שוברים את המדחום. החולה עדיין חולה מאוד, אבל המדחום יהיה תקוע סביב 36-37 מעלות, לכול היותר.

מה הכוונה? חקיקה חדשה שתאפשר לתבוע את חברות הדירוג במידה והן יעשו "טעות" בשינוי דרוג של חוב מדינתי. עכשיו, מה שנותר ל-S&P, מודיס ופי"ץ הוא פשוט לא לטעות! זה היה קשה, אבל מאז 2008 הם קצת התקדמו, וכבר לא מדרגים זבל כ-AAA.

 

גרף

 

כמו בכל תהליך פוליטי, גם הפשרה בדבר הצוק הפיסקאלי לוקחת זמן, ועוברת תקופות של מעבר בין תקוות גדולות, לייאוש גדול. אתמול, בארה"ב, היה רגע כזה של ייאוש, כאשר הארי ריד, ראש הרוב הדמוקרטי בסנאט הביע אכזבה גדולה מקצב ההתקדמות בנושא.

הוא לא הספיק לסיים את משפטיו, והנה הדאו ג"ונס כבר 90 נקודות מטה, והדולר מתקדם מעלה. הדולר שלנו היה צריך את האיתות הזה כדי להחליט לאן ללכת אחרי ההגעה לרמת ההחלטה סביב 3.84-5. ההחלטה הייתה כמובן להיעצר כאן, ולנסות לשנות כיוון מעלה, ולו לתקופה קצרה בלבד.

עדיין אין שינוי במומנטום, ועדיין אין הגעה לרמות מחיר חשובות, אבל זה הכיוון.

במידה והדולר יחזור, ויירד, היעדים כלפי מטה לא שונו כמובן. הם עומדים ב-3.808 ואח"כ 3.787 כאשר שם יש רמת תמיכה חזקה במיוחד. בדרך מעלה הזוג ימצא התנגדות ב-3.891, 3.911, והמחיר סביב קו המגמה העליון דהיינו סביב 3.94-95.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.