הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 28.8.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 28.8.2012 - מאת משה שלום FXCM

הרחבה כמותית מלמטה!

כול עיני העולם הפיננסי נשואות לכיוון העיירה ג"קסון הול. בסוף השבוע הזה יתכנס שם סימפוזיון של כל הנגידים המרכזיים בעולם (או לפחות החשובים ביניהם – בלי אחד מהם כנראה: מריו דראגי!), ואת זאת הם עושים כל שנה. שם, ב-2010, התבשרנו על QE2, והפעם הרבה מאוד אנליסטים חושבים שניווכח בהכרזה על QE3.

אבל בכול הדיונים סביב אותה מדיניות של הרחבה כמותית, עדיין לא ראיתי ציון של נקודה מעניינת לכשעצמה והיא האלטרנטיבה, הלא קונבנציונלית, לצורה של ביצוע אותה הרחבה. כולם יוצאים מתוך הנחה שלא משנה המנגנון, הכסף יגיע, או יותר נכון, צריך להגיע לבנקים, ולמוסדות הפיננסים.

משם הוא אמור לעשות את דרכו המפותלת לכלכלה האמיתית. זאת דרך המסלול העובר דרך ירידה בכמות הנכסים המסוכנים שמוסדות אלו מחזיקים, או עלייה של הלימות ההון שלהם, עם גידול משמעותי של יכולתם לשחק את משחק הפרשי הריביות ליצירת רווחיות גדולה.

אבל מה אם הפד היה מבצע רה-ארגון של אותם מוסדות, דרך מנגנון סעיף 11 (מנגנון המקדים את פשיטות הרגל), מפריד את הצד הצרכני מן הצד הספקולטיבי, ומוחק את רוב החוב ה"רעיל", כאשר את החלק הצרכני שלהם יכסה כמובן הביטוח פדראלי. ואז, כאשר המערכת הפיננסית תהיה בריאה הרבה יותר, כן להזרים את אותם מאות מיליארדי דולרים של QE ישירות לתוך האוכלוסייה הצורכת, והיוזמת, וליצור את הזרימה מלמטה למעלה, ולא ההיפך.

יש אנשים הדוגלים במשהו הדומה לזה, אבל המדיה אינה מציגה את דעתם, וכאשר הם פורצים קדימה בכול זאת, הם מייד נחשבים למשוגעים, ובעלי הזיות. משום מה יש מעין מוסכמה שהכסף חייב לעבור תחילה דרך המערכת הפיננסית הקיימת. למה זה כך? ולמה זה לא יכול להיות אחרת? אשאיר אתכם לחשוב על כך, אבל אתן רמז דק בנושא:

הפדרל רזרב אינו גוף ממשלתי, אלא גוף פרטי שבעלי מניותיו הם אותם מוסדות פיננסיים. גוף פרטי זה קיבל בחוק את הזכות לנהל את המדיניות המונטארית של המדינה, ולדאוג גם לתעסוקה מלאה. האם דרך הפעולה שלו, באופן טבעי, לא תמיד תהיה מונחת על ידי מהותו הסטטוטורי? 


 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.