הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 29.10.2012- מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 29.10.2012- מאת משה שלום FXCM

עדכון על הדולר-שקל

 

גרף

 

סופת סאנדי יצרה גלים גדולים, גם בעולם הפיננסי. תחילת שבוע המסחר, שבו היינו צריכים לקבל מושג על הכיוון הכללי של עולם נכסי הסיכון, נקלע למצב בו השוק העיקרי, הקובע, נסגר. אמריקה היא עדיין הסמן העיקרי של כולנו, ויהיה צורך לחכות למחר (או אולי יותר מאוחר), כדי לקבל כיוון אמיתי של השוק.

למרות זאת, הדולר המקומי שלנו נע קצת, וזאת על פי הקורלציה הרגילה שלו, דהיינו על פי הכיוון ההפוך משוק המניות המקומי. הירידה במדדים נתנה בתחילת היום עלייה קלה, אבל למרות שלא הייתה ההתאוששות של המדדים לקראת סוף היום, הדולר מחק לחלוטין את ההתקדמות הקטנה הזו, וחזר למקום שממנו הוא התחיל לנוע.

כיודע, אנו דוגלים בהתבססות של הדולר סביב 3.88, לקראת ירידה קלה, שתתקן בין שליש ושני שליש מהעלייה מהתחתית של 3.787. הסיבה העיקרית נעוצה באופטימיות החוזרת לנתוני המקרו האמריקאיים, ובעיקר עקב הצורך לייצר סוג של מומנטום חיובי לקראת הבחירות שמה.

בגזרת הריבית המקומית, הצפי הוא לעמידה במקום מצד בנק ישראל, כאשר המדד האחרון שיצא כזכור בגודל 0%, יהווה את התירוץ העיקרי לכך. לא ממש משנה שמאז אותו נתון מקרו די מדהים על האינפלציה המקומית, התבשרנו על עליות בכול מגזרי המזון, ולא משנה כל כך שמהות ההרחבות הכמותיות בעולם חייבות להביא לבסוף למהלך אינפלציוני. מה שמשנה הוא כרגע הוא הצורך להימנע מלהעלות ריבית, ולגרום על ידי כך, לייקור המימון במשק.
טכנית ניתן לסכם כך:
במידה והירידה שאנו צופים אכן תתגשם, היעדים לנקודות עצירה בדרך מטה הם: 3.86, 3.847, ובמיוחד 3.833. אם לעומת זאת יהיה המשך לעליה שראינו לאחרונה, היעדים כלפי מעלה יהיו 3.919 ומייד לאחר מכן 3.929.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.