הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 29.8.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 29.8.2012 - מאת משה שלום FXCM

בסיס להחלטה

היום, יש לנו עסק עם די הרבה חדשות כלכליות בזירה האמריקאית. תחילה, ב-15:30 נקבל מבט מקדים על גודלה של הצמיחה במדינה (Preliminary GDP), וב-17:00 נקבל נתון בתחום הנדל"ן, הנתפס בימים אלו כתחום הקם לתחייה במקצת.

למרות שבלוג זה אינו עוסק בנדל"ן, אני חייב לציין כאן, שנתוני המחירים שקיבלנו מסקר Case-Shiller אתמול היה חשוב ביותר לקונספציה הזו (עליה של 2.3% בממוצע המחירים של 20 הערים הגדולות). אם נתון מאשר כזה לא הצליח להרים את ה-S&P מן הצבע האדם זהו סימן די מובהק לשיתוק הכללי האוחז את השחקנים לקראת אותו כנס ג"קסון הול המפורסם.

בכול אופן, אני אחזור לחדשות הכלכליות של היום, ואציין שב-21:00 יפורסם ספר הב"ז (Beige Book). אפשט, ואומר שספר זה מהווה את תמונה המצב הכלכלית האמיתית, בעיני הפד, וזאת בעזרת איסוף וקומפילציה של הרבה מאוד נתונים מן האזורים הגיאוגרפיים השונים שלו. ספר זה מהווה, או אמור להוות לפחות, את בסיס ההחלטה למהלכי מדיניות כמו עלייה, או הורדת ריבית, QE כן או לא, ואולי המשך ריקוד הטוויסט.

מי שייקרא את הספר הזה היום, בעיון, ובעל כישורים מספיק רחבים כדי לנתח את תוכנו (כישורים שאין לי, וזו הסיבה שאני מסתמך על כאלה שיש להם), צריך להיות בעל הבנה ברורה של מה שאמור לקרות בג"קסון הול. בסופו של דבר, אינפלציה, ותעסוקה (שני המנדטים של הפד), נמדדים, ורמות קיצון שלהם הם שאמורים לקבוע.

אם יהיה שוני מהותי בין מה שנראה בשטח (מה שכתוב בספר) וההחלטה שתילקח על ידי בן ברננקי נדע לפחות דבר אחד: לא רק שיקולים כלכליים נטו שיחקו כאן. ואז, יתאמתו חששות צירי המפלגה הרפובליקאית בטמפה (פלורידה), אשר ציינו שבן כבר לקח צד במעשיו האחרונים.

כולנו מחכים בקוצר רוח לנאומו המאכזב של בן ברננקי....

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.