הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 3.10.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 3.10.2012 - מאת משה שלום FXCM

עדכון דולר-שקל והתלות שלו בצמד היורו-דולר העולמי

 

גרף

 

 

 

ברגעי כתיבת שורות אלו, מתבצע ניסיון שבירה של רמת התמיכה החשובה של 3.88. למעשה, וכפי שניתן לראות בגרף 4 השעות המצורף, שבירה מאושרת של רמה זו (על ידי סגירה מוכחת יומית מתחתיה), תייצר דינאמיקה שלילית, אשר הזכרתי כאן מפעמים רבות.

דינאמיקה זו מבוססת על יצירת תחילת המומנטום לגל החמישי המסיים של כל הירידה, וזאת מאז שבירת רמת המחיר שבו התרכז הדשדוש הגדול סביב 4.02. גל חמישי זה יכול בקלות להגיע לאזור 3.84, או אפילו 3.81. זה יהיה תלוי כמובן ביכולתו של היורו בעולם לממש את התקווה שלי לייצר גל מתקן משמעותי.

תיקון עולה זה אמור להגיע לפחות עד הבדיקה מלמטה של שבירת רמת המחיר סביב 1.30. לרמת המחיר של 1.30 דולר ליורו אחד מספר חשיבויות: תחילה זו רמה עגולה, ולכך תמיד יש משמעות מיוחדת בשוקי ההון. שנית, זו רמה טכנית, אשר שימשה כתמיכה, וכהתנגדות, לסירוגין, ובמספר גדול של הזדמנויות היסטוריות. שלישית, תנועה זו תהווה תיקון של שני שליש (61.8%), דבר שמכונות אוטומטיות, וטכנאים רבים ממש אוהבים.

יש לזכור שהצמד יורו-דולר אוהב תיקונים עמוקים מאוד סביב התיקון פיבונצי 78.6%, אבל נראה לי שהפעם השילובים הטכניים סביב 1.30 יגרמו לכך שזו תהיה המטרה של העלייה המינורית הנוכחית. בכול אופן, אם וכאשר היורו יבצע מהלך עולה זה, הדולר שלנו אמור לייצר את התנועה מטה המתאימה, וכך נקבל את מימוש התחזית שהזכרתי לעיל.

אינדיקאטור המומנטום המוצג בחלק התחתון של הגרף עוזר, ומראה את ההיפוך הנדרש, לחיזוק ההשערה המוצגת לפניכם כאן. במידה ו-3.88 תחזיק, ולא תשבר כלפי מטה, נצטרך פשוט לחכות עוד קצת במסגרת הדשדוש המלבני הרחב, אשר החזיק עד היום את הדולר שלנו בין 3.93 ו-3.88.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.