הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 2.5.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 2.5.2012 מאת משה שלום FXCM

 

תגובה מאירת עיניים

בבואי לבחון את מהלכם של השווקים הפיננסיים, אני תמיד מסתכל על היחס הקיים בין אופי הידיעות שאנו מקבלים מן הכלכלה, והאופי שבו הן מתקבלות בפועל על ידי השוק. בעיני, ארבעה המצבים האפשריים אומרים לנו הרבה על המחזוריות של תנועת הכסף, והאופן שבו הפסיכולוגיה האנושית אכן שולטת במגמה.

 

חדשות רעות, וירידות חדות במדדים, הן בבירור מצב שלילי. חדשות טובות המביאות לעליות, קורות במצב חיובי ללא עוררין. העניין המסובך הוא כאשר אנו מקבלים חדשות רעות, עם שוק עולה דווקא, או שהחדשות הטובות נתקלות בירידות. 

 

שתי תקופות לא ברורות אלו מהוות את תקופות המעבר שבין שתי התקופות הברורות, ומהוות מעין אינדיקציה למה שאנו צריכים להתכונן אליו בעתיד. סוג של נבואה, שבסופו של דבר, מגשימה את עצמה. אתמול, הייתה לנו הזדמנות נדירה לראות אינדיקציה כזו. 

 

לאחר רצף של נתונים חיוביים, מאז סוף השנה שעברה, ראינו לאחרונה סוג של האטה בחיוב, המגיע מן הסקרים, ומן הממשלה האמריקאית. בצריכה, בייצור, ואף בנתוני האבטלה, ראינו הרעה. לכן, ובצורה הטבעית ביותר, האנליסטים נוטים עכשיו לצפות להרעה בנתונים של הרבעון (או אפילו של החודש) ביחס לאלו מן הקודם.

 

כך היה אתמול, כאשר המדד החשוב ביותר של מערכת הייצור (ISM Manufacturing PMI) הפתיע. במקום ירידה לכיוון אזור ה-50, המהווה את הגבול שבין צמיחה להתכווצות, הוא דווקא עלה למעל 53. כאשר זה קרה האנטנות של כולנו הורמו, על מנת לראות את תגובת השוק: 

 

תגובה מבטלת, או שלילית, הייתה מייד מציינת לנו שנכנסנו לשלב הפסיכולוגי, המתריע על מגמה שלילית קשה בקרוב. תגובה חיובית, כפי שאכן קרה, מסביר לנו שהאופטימיות עדיין שולטת, ושיש סיכוי סביר שנראה שערי מדד (S&P500) מעבר לשיא האחרון של 1422. 

 

התגובה הייתה החשובה יותר מאשר הידיעה עצמה, כי לאחר המימוש של סוף אפריל, השוק היה חייב לומר לנו את דברו בצורה ברורה.

 

בברכה ובהצלחה רבה, 

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

 

ומנתח שווקים פיננסיים

 

 

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.                

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.