הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 3.5.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 3.5.2012 - מאת משה שלום FXCM

וולקר רוכב שנית

פעם ראשונה הוא באמת שינה את ההיסטוריה הכלכלית של ארה"ב, כאשר הוא העלה את הריבית לסביבות ה-15% כדי לשבור את גבה של האינפלציה. זה היה בתקופת רייגן, וממש מזמן. היום, הרבה שנים אח"כ, פול וולקר נותן את שמו לחלק מן החקיקה החדשה המכוונת להגביל את צד הקזינו של הבנקאות האמריקאית.

ה-Volcker Rule אמור למנוע מן הבנקים המסחריים לסחור בכספם שלהם. למנוע מהם לקחת סיכונים, אבל גם, ובאותו זמן, למנוע מהם את אחד מן המקורות הטובים יותר לרווחים.

הלובי הפיננסי ניסה בכול כוחו למנוע את כניסת החלק הזה של החוק למימוש, אבל ללא הועיל. מדובר על יישום קרוב (בקיץ זה), וזאת מוקדם אפילו מן צפוי. למה זה חשוב? כי חלקים גדולים של פעילות זו השתלבה במה שקרוי Market Making.

תחת מעטה של מתן נזילות לשוק, הגופים גם קיבלו את כל האינפורמציה המאפשרת להבין לאן הרוח נושבת, ועד עכשיו יכלו לנצל אינפורמציה זו לטובתם. הכול בצורה חוקית, מעל השולחן, ובכמויות אדירות.

עם השינוי המוצע, לא משנה מה הם יידעו, יהיה קשה מאוד להרוויח מכך ישירות. למעשה אנו רואים את החזרת החלוקה שהייתה עד שנות כהונתו של הנשיא קלינטון (ומה שמוצע כרגע באירופה) של ההפרדה בין הצד ה"מהמר" וצד ה"עובר ושב" של הבנקים.

במקום לעשות זאת בדרך הראשית, ולהחזיר את חוק glass steagall , אשר יצר את ההפרדה מאז משבר 1933, עושים את זה עקום על ידי ניוון מכוון של פעילות הנוסטרו של המוסדות הבנקאים. כבר עכשיו אנו שומעים על ההשפעה של כל זה על תעסוקת טריידרים בניו-יורק וכו..

אבל על ההשפעה האמיתית נוכל להתייחס רק כאשר זה ייכנס בתוקף רשמית. ולמה זה חשוב לדבר על כך היום? כי השווקים הם חייה צופה את העתיד. ייתכן שחוסר נזילות, הולכת וגוברת, כתוצאה מן השינוי, תשפיע על המחירים.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.