הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 3.7.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 3.7.2012 - מאת משה שלום FXCM

אנרגיה מחזורית

אחת מכותרות הבוקר במדיה הכלכלית: "Boone Pickens: Gas $3.75, Oil $115 by Year End".

אומר תחילה שאני תמיד מקשיב, בתשומת לב יתרה, למה שמר פיקנס אומר. למה? כי הוא אחד מן הותיקים והמוערכים ביותר בקומפלקס האנרגתי האמריקאי. אבל על מה הוא מתבסס את תחזיותיו? על המחזוריות העסקית כמובן.

בשיר ידוע התבשרנו ש"הגלגל מסתובב", והוא עושה זאת במיוחד בכלכלה. אחרי ירידה מ-115$ ל-75$ האם זה לא סביר שהנפט יחזור ל-115$? ובמיוחד בחלק האחרון של השנה, כאשר יש תמיד פעילות יתר? בוודאי שכן. למרות ההאטה בסין, המיתון באירופה, וההחמרה בנתוני המקרו בארה"ב, זה בהחלט ייתכן.

אבל מה שמעניין אותי כאן יותר מתחזיותיו המחזוריות, הוא הפידבק הפנימי של המהלך. הצורה שבה הנפט, ובמיוחד מחירי התוצר האנרגתיים שלו שבהם אנו משתמשים בפועל, פועלים על הכלכלה, וזאת כדי להזין בהיזון חוזר את המחיר של הסחורה עצמה.

וזה הולך כך: מחיר גבוה הופך למס -> שמקטין פעילות -> שמוריד מחיר הנפט -> שמהווה הקלה וחידוש של הביקושים.

בינתיים, זה עבד נהדר מאז 2007, ב-2010, 2011. עכשיו, אנו נמצאים במצב שהנפט חוזר ו"עוזר" פעילות עקב הירידה הדרמטית האחרונה במחירו. זו הסיבה שאני חושב שנראה דשדוש עולה מתקן בכלכלת העולם, לקראת הסתיו, מועד כה חשוב לבחירות בארה"ב.

תזמון מופלא ומעורר מחשבה. 

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.