הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 30.10.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 30.10.2012 - מאת משה שלום FXCM

סופה, ריבית, ועדכון על הדולר-שקל

 

גרף

 

זהו היום השני שסופת סאנדי משפיעה על השווקים הבינלאומיים. בורסת המניות של ניו-יורק, וחלק מן המסחר בסחורות, מושבת זה היום השני ברציפות. לסופה עצמה, דהיינו לנזקיה הישירים, לא יהיו השפעות מרחיקות לכת על אותן סחורות. פיננסית, הסופה תשפיעה בעיקר על התשתיות, הבניה (לטובה), וסקטור הביטוח (לרעה).

עיקר תפוקת הנפט, וזיקוקו, מתנהלים סביב גולף מקסיקו, ועיקר התוצרת החקלאית מיוצרת הרבה יותר פנימה בתוך היבשת. לעומת זאת, לסגירה, השפעה פסיכולוגית קשה על המסחר. סגירה של ימים שלמים גורמים להרבה שחקנים חרדה עמוקה של אי נזילות בנכסיהם. יש לזכור שחלק מן העולם הפיננסי ממשיך לפעול באירופה, אסיה, ואף בארה"ב גופה. צפויים מחזורים גדולים מהרגיל, ולא כל כך בצד החיובי של התמונה, כאשר לבסוף תפתח רצפת המסחר בניו-יורק.

כמה מילים על הפתעת הריבית של בנק ישראל:
לפני סטנלי פישר ברירה לא קלה: לשמור על ריבית נמוכה, ואף להורידה, כדי לגרום להקלה כמותית, בדיוק כמו חבריו בעולם. הרי גם כאן נתוני המקרו נהיים גרועים מרבעון לרבעון. אבל, ריבית נמוכה שופכת בנזין על המדורה של בועת הנדל"ן, וזה חלום הבלהות של כל נגיד מרכזי. וכך בוצע הפתרון שראינו: אמנם הורדה של ריבית אבל הקשחה גדולה של תנאי קבלת המשכנתאות.

הדולר שלנו הגיב באופן אינסטינקטיבי בעלייה לבשורה זו, אבל הנה, למחרת, אנו רואים שהוא חוזר ויורד חזרה כאשר שוק המניות ממשיך את היפוכו מעלה אשר הזכרתי כאן בסוף השבוע. לריבית אצלנו, כמו בחו"ל, יש השפעה קטנה, והולכת, ככול שהיא מתקרבת לרצפה ההיסטורית שלה. וזה בדיוק התהליך שעובר על המנגנון הקשור לאותה ריבית כאן.

האם ההגבלות על המשכנתאות יספיקו לעצור את המשקיעים לקנות דירות יקרות? ממה שאני יודע, המשכנתאות משפיעות בעיקר על הזוגות הצעירים, ולא כל כך על העשירים שרואים בקניית דירה כהשקעה אלטרנטיבית.

טכנית ניתן לציין את מה שקרה היום, יום שלישי, כהמשך לתיקון מטה של הדולר אצלנו, כאשר היעדים לנקודות עצירה בדרך מטה הם: 3.874, 3.864, 3.847, ובמיוחד 3.833.

הדולר עדיין נמצא בתוך תעלה עולה די חדה, אבל ברגע שהוא ישבור את גבולה התחתון של אותה תעלה, נראה מייד האצה במהלך היורד.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.