הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 30.8.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 30.8.2012 - מאת משה שלום FXCM

התהליך

8.25 לליטר בנזין. זהו המחיר שאנו נשלם בקרוב על רצוננו לנוע מפה לשם, וחזרה. לא נדון כאן על הנהגים המקצועיים, הנפגעים קשות מכל העלאה כזו, כאשר היכולת שלהם להעלות מחירים ללקוחות שלהם די מוגבלת בימים אלו, ולא נדבר על האדישות של ה"עם הרגיל", זה שאינו מקבל את הוצאות הדלק חזרה, וזה שמקבל כל חודש משכורת נשחקת, ולא מתעדכנת.

נדבר על משהו אחר: על מהות התהליך.

בחוצפה האופיינית לפקידי ממשלה ממונים, ומגובים, קיבלנו היום במדיה, שני טיעונים פשוטים להפליא: תחילה, נאמר לנו שהמס ממש לא עלה (!!). למרות המספרים המוכיחים את ההיפך, והמראים שבעבר היה שער נפט (ברנט) עולמי זהה, עם שער חליפין (דולר) זהה, ואז שילמנו סביבות ה-6 שקלים. עכשיו סביבות ה-8 שקלים.
שנית, וזה היה ממש הדובדבן שעל הקצפת: מגיע עונש למי שנוסע (!!). הוא מזהם את האוויר, ובכלל למה הוא לא משתמש בתחבורה הציבורית (הטובה כל כך). במיוחד בחגים ובסופי השבוע, כמובן.

זהו התהליך בהתגלמותו. זלזול באינטליגנציה, ויכולת בלתי נדלית של מציאת סיבות חסרות שחר, ומעליבות לעיתים, להגדלת המיסוי על מעמד הביניים. לעניים האמיתיים זה לא משנה כל כך, ולמעשה (אולי בצדק), נעים להם לראות ש"דופקים" את העשירים יותר מהם. לעשירים של ממש, זה גם לא משנה כל כך כי הדלק או שמשולם להם דרך העסק, או שהוא הוצאה שולית של ממש.

נשארנו עם אלו שהיו פעם ברחובות, במחאה החברתית, ושעזבו אותן אחרי שוחד זעיר בשם "ועדת טכטנברג". אם 8.25 יעבור, 10 יכולים לעבור, גם אם הנפט בעולם יהיה 30$ לחבית, ביחד עם דולר נמוך! זה אף פעם לא יהיה משהו מתמטי. זה תמיד יהיה מה שיתקיים על פי "שיטת מצליח". במידה וניתן לעשות זאת פוליטית, זה יעשה, ועכשיו עם הפצצה האיראנית על הראש של כולנו, אז בוודאי...

ולגבי הזיהום אוויר: כמו אוטו ממשלתי (או שיירה שלהם) מזהמים?

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.