הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 31.12.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 31.12.2012 - מאת משה שלום FXCM

שנה חדשה, ועדכון הדולר-שקל

 

גרף

 

זירת שוק ההון משותקת כמעט לחלוטין מן השילוב שבין אי הכרעה בבעיית הצוק הפיסקאלי האמריקאי, וחגיגות השנה החדשה. כל המערכת תקועה בחוסר וודאות, למרות שבשני הנושאים, אנו כבר יודעים את מה שהולך לקרות.

תהיה פשרה גם בצד המיסים, וגם בנושא הקיצוצים המרכיבים את הצוק, ויגיע תאריך ה-2 לינואר.

אנו פשוט לא יודעים עדיין אם הפשרה תהיה לפני, או אחרי, ה-1 לינואר, דבר שיכול בהחלט לעלות די הרבה כסף לסוחרים נמהרים. הפשרה, תדלל לחלוטין את האפקטיביות של השפעת הצעדים על הקטנת החוב האמריקאי, אם בכלל, וכך נגיע לדון על העניין הבא, והוא עליית התקרה של החוב.

גידולו של החוב העומד היום סביב ה-16 טריליון דולר (כ-100% תוצר), וניהול מדיניות מרחיבה אגרסיבית מצד הפד, עדיין לא הביאו לשינוי מהותי בהתייחסות לדולר. זהו המבחן של השנה הקרובה. עד מתי המכות הניחתות על הדולר יכריעו אותו, ונראה תנועה חריגה בו, איננו יודעים כמובן.

באופן פרדוקסאלי, ראינו עד עכשיו דינאמיקה מעניינת, שבה כל אירוע "רע" במיוחד, בכלכלה הגלובלית, לווה בעלייה של הדולר כמקום מפלט, וכאמצעי תשלום, עבור אג"ח ממשלתי אמריקאי הנחשב גם הוא כמפלט אולטימטיבי. כאשר דינאמיקה זו תיגמר, ונראה דולר יורד, כאשר משהו באמת "רע" קורה, נדע שארה"ב מתקרבת בצעדי ענק למה שראינו במדינות דרום אירופה. יש עוד זמן ליהנות בינתיים מחגיגות השנה החדשה, למניינם.

הדולר אצלנו, גם הוא קפוא למדיי, אבל מתחיל להראות סימנים פוטנציאלים של שינוי חיובי. הכנה לסטייה חיובית, בין המומנטום (למטה בגרף היומי המצורף), והמחיר, ניסיונות כושלים, אך חוזרים, לחצות מעלה את הגבול העליון של התעלה היורדת, ובכלל ימים שלמים סביב רמות מחיר דומות, כל אלו מייצרים תקווה קלה לגבי התנועה של הנכס הזה בעתיד הקרוב.

3.75 תהיה התחנה הראשונה מעלה, כאשר 3.791 היא הרמה החשובה, הבאה בתור. חידוש הירידות יכוון ל-3.7050.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.