הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 31.7.2012מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 31.7.2012מאת משה שלום FXCM

אחוות הנגידים

השבוע יחליטו שלושה נגידים על המשך הריבית בארצם: אירופה, בריטניה וארה"ב כמובן. בשלושת המקרים אנו עדים לתופעה זהה: ציפייה להקלה נוספת מצד הבנקאים המרכזיים, אבל לא בצורה של ריבית (היא הרי כבר קרובה ל-0), אלא בצורה זו אחרת של הדפסה, הזרמה, או הכרח של מישהו אחר לבזבז כספים.

זאת לכיוון אחד ויחיד: לאפשר למשבר הכלכלי המתגלגל למשוך עוד קצת זמן. גם סין, ויפן עושים זאת כמובן, אבל פשוט אינם באג"נדה שלנו השבוע. למה בעצם זה קורה? למה כולם עובדים כך, ולא עולה אף אחד מהם ואומר: אולי נפסיק את העניין הזה, וננסה  לתמוך בתהליך אחר, שבו אין דחייה, אלא פתרון?

למשל לבחור את הבנקים שניתן להציל, לטפח, ולהגן עליהם, ולהיפטר מכל האחרים. לעשות תספורות קשות בחובות הלאומיים, אבל לתת מימון ארוך טווח מאוד, ובזול, לאחר המהלך, כדי שהן יבנו תשתית בריאה טובה יותר לעתיד טוב יותר.

לדעתי, מדובר בעניין חברתי-פוליטי, לא פחות מאשר כלכלי. האנשים האלה, המתכנסים פעם בשנה בג"קסון הול, דומים להפליא באידיאולוגיה שלהם, מרגישים אחוות לוחמים הנמצאים בפני לחצי הפוליטיקאים שלהם, ורואים בכלים המונטארים יכולת פתרון לכל בעיה.

אבל למה בעצם הם לא דומים לוולקר, אשר גרם למיתון קשה בשנות ה-80, כאשר הוא הצליח להוריד את האינפלציה? כי חסר להם את הגיבוי לכך. בניגוד לוולקר שהיה מכוסה על ידי הנשיא רייגן, אם תחשבו על כך לעומק, תראו שאין לאף נגיד היום את היכולת לעמוד באמת על שלו.

שפל כלכלי בטוח אינו מהווה היום אופציה. והם יודעים שאם הם יעמדו על מדיניות נכונה יותר, זה מה שיקרה. לכן, הולכים בדרך הקלה, בטווח הקצר, למרות שהיא תהיה הכואבת לטווח הארוך יותר.

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.