הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 5.12.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 5.12.2012 - מאת משה שלום FXCM

 

עדכון הדולר-שקל על בסיס גרף יומי.

 

גרף

 

האופטימיות ממשיכה לשלוט בשוקי ההון בעולם. מצד אחד, אנו חוזים במאבק בין הדמוקרטים, והרפובליקאים, בנושא הצוק הפיסקאלי. כל יום אנו שומעים, ורואים, נציגים משני הצדדים האלה עומדים על הרגליים האחוריות שלהם, ומתבצרים בעמדות נוקשות.

ולמרות כל זאת, האופטימיות נשארת לגבי עובדה אחת: הם בוודאי לא יגרמו לאמריקה ליפול מהצוק! השווקים מניחים זאת גם כן, ואחרי ויברציה זו או אחרת בנושא, זה אינו מונע מלהתקדם מעלה. עוד גורם חיובי קיבלנו היום מן המדינה המאיימת ביותר על ההגמוניה האמריקאית, והיא כמובן סין.

לאחר תהליך אטום לחלוטין של החלפת משמרת בצמרת המפלגה השלטת, אנו שומעים מאותה הנהגה רצון לפעול לעידוד הצד הקפיטליסטי, ולאפשר יותר ויותר כלכלת שוק חופשית. נתינת צוהר פעילות לחברות הביטוח בשוק ההון הסיני, מהווה צעד כזה של עידוד, והצליח לייצר הרבה ירוק בשווקי המניות האסיאתיים.

ומה אצלנו? "מלחמת הכוכבים" המתנהלת במרכז, ובשמאל, הפוליטי אצלנו מעודד רבים לחשוב שבחירתו המחודשת של בנימין נתניהו מובטחת לחלוטין. זו דעה פוליטית, אבל כלכלית מובהקת גם כן. הוא הרי מייצג את אסכולת שיקגו במיטבה, הדוגלת ביצירת נתוני מקרו מופלאים בתחום הגרעון, ההפרטה, הסקטור הציבורי, והשוק החופשי.

חזרתו של ראש הממשלה הנוכחי לשלטון נחשב לחיובי לשוק ההון מעוד אספקט: כנראה ששר האוצר תחתיו לא יעלה בצורה ברוטאלית מיסים בכלל, ומיסים על ההון בפרט. וכך, האופטימיות שלטת גם כאן במניות ובשקל. וכך הדולר ממשיך להיחלש לכיוון היעד הברור של 3.787, אשר ציינתי כאן הרבה פעמים.

זו רמת תמיכה קשה ביותר ויש להניח שחצייתה לא תהיה חלקה, אבל אם כל הגורמים שציינתי לעיל ימשיכו להתקיים, אין מנוס מלהניח שזה יקרה. יעדים מתחת לרמה הזו נמצאים ב-3.767,ו-3.735. שום סימן טכני אינו נותן לנו רמז לשינוי חיובי קרוב, בינתיים.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.