הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 5.7.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 5.7.2012 - מאת משה שלום FXCM

ארון השלדים

הסקנדל, סביב המניפולציה בריבית הליבור (Libor), כבר גבה את קורבנה הראשון. בוב דיימונד, מנכ"ל ברקליס, נאלץ להתפטר, ולסגור קריירה מבריקה בחריקת בלמים רעשנית במיוחד. כוכב העל של המערכת הפיננסית הבריטית (מעניין ששם משפחתו נשמע כמו כוכב העל השני, ג"יימי דיימון, האמריקאי, שהסתבך לאחרונה), הודה שהוא ידע על העניין, ושכנראה יפתחו הליכים פליליים בסופו של דבר.

נזכור שאותו דיימונד שיחק תפקיד עיקרי בניסיון להציל את בנק ליהמן, ניסיון שכמובן נכשל, אבל העניק בסופו של דבר, את החלקים ה"מוצלחים" של ליהמן לידיו של ברקליס, וכך נקנתה עבורו אחיזה גדולה בשוק האמריקאי. האם התפטרותו של מנכ"ל ברקליס בנק היא השלד האחרון בארון השלדים של המשבר הכלכלי הנוכחי?

בוודאי שלא. ככול שהמשבר יעמיק, והוא יעשה זאת, למרות מאמצי הנגידים והפוליטיקאים, נמצא עוד ועוד שלדים שיגרמו לאלו שכבר התגלו להחוויר. אזכיר למשל את אי מימוש ה-CDS, כאשר "סלחו" ליוון על חצי מחובה, על הטריליונים הנמצאים Off Balance Sheet, ועל כמות המשכנתאות שאושרו על ידי רובוטים.

כל אלו דוגמאות של שלדים שאנו כבר מכירים את מהותם. הליבור, הריבית הבינ-בנקאית החשובה בעולם הייתה הדרגה הבאה, לקראת השלבים של המשבר בהם כבר לא נהיה מופתעים.  

(ועוד משהו: 1989 הייתה צריכה להיות 1984. באמת קראתי את הספר....ט.ל.ח)

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.