הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 6.12.2011 - FXCM - משה שלום

סקירת מט"ח יומית 6.12.2011 - FXCM - משה שלום

הדיקטטורה החדשה

"מרקוזי" (סרקוזי-מרקל) נפגשו, החליטו להציע מתווה חדש לענישת מדינות חורגות כללים, ומלאי חיוכים ותקווה, הלכו לדרכם להכין את הקרקע למפגש הבא: 9 לדצמבר הגורלי (שוב פעם...). והנה, באותו הזמן וב"תאום מופלא", הגיע חברת הדירוג S&P ומעוררת מהומות: "אם לא יוחלט בקרוב על צעדים ממשיים לפתרון הבעיה באירופה, נוריד את הדרוג לכל מי שנמצא במצב מושלם (AAA), כולל גרמניה", כאשר לצרפת צוין במפורש שההורדה תהיה כנראה של שתי דרגות מלאות.

 

בכך הודגמה לנו שוב היררכיה הקיימת בעולם הפיננסי של היום: חברות הדירוג – השווקים – המנהיגים – העמים. ממה שראינו אתמול, וממה שאנו רואים עכשיו קורה בשוקי ההון, אין ספק שחברות הדירוג הפכו לסוג של דיקטטורה פיננסית חדשה, שמעשיהם קובעים את המדיניות הננקטת הרבה יותר מן התהליך הדמוקרטי הרגיל.

 

ה-9 לדצמבר הפך עכשיו לסוג של מבחן עמידה בציפיות S&P, ולא כפי שהיה צריך להיות: בנייה של בסיס טוב יותר לאיחוד ולחברים בו. לא פלא שבתוכניות הטלביזיה הצרפתית החדשותיות, רוב דוברי האליטה הפוליטית כבר דיברו על איבוד מוחלט של ריבונות למנגנון שתיארתי לעיל.

 

בצרפת! לא יוון המסכנה, ספרד החבולה, או איטליה הצמאה למימון של הטווח הקצר.

 

S&P לא רק ערערה את יכולתם של המנהיגים לקבוע מדיניות, אלא גם פגעה כמובן במטרה שהם ביקשו להשיג: היורו, כסמן של המשבר, הגיב בירידה חזקה, והביע בכך את חוסר האמונה של השחקנים ביכולת של אותם מנהיגים לעמוד בציפיות הגבוהות. ואנו יודעים שהכול כאן עניין של אמון.

 

דרך אגב, דובר באותן תוכניות ב"הוצאה מחוץ לחוק של חברות הדירוג המביאות כליה מתמשכת לשכבות החלשות ביבשת".!

 

 

דולר-שקל:

 

ירידת היורו מתחת ל-1.3440 החשובה כל כך עדיין לא מורגש בדולר שקל והוא עדיין סביב 3.73. כולם עוצרים נשימה (שוב...) לקראת ה-9 לדצמבר כאשר חרב S&P מרחפת מעל.

 

רמות התמיכה החשובות הבאות לציון הן: 3.67 ואח"כ 3.64. לעומת זה, מעבר מעל  3.75 יפתח את המסלול חזרה ל-3.80 ול-3.82.

 

משה שלום

ראש מחלקת המחקר - FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.