הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 6.6.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 6.6.2012 - מאת משה שלום FXCM

אם בארזים נפלה שלהבת....

מודי"ס, חברת הדרוג האמריקאית השנייה בגודלה בעולם, הורידה היום את דירוגם של כמה בנקים גרמנים: הוזכרו קומרץ, ודרזנר בעיקר. ועל זה נאמר: אם בארזים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר. האזוב נמצא כמובן באתונה, מדריד, רומה, ואולי פריז.

ואני אומר: עד מתי, נראה את חוסר המעש החולני מצד ההנהגה האירופית? עד מתי נראה את השקט המחניק מצד המדיה הכללית שאינה דורשת דין וחשבון אמיתי מן הפוליטיקאים (ועושי דברם), אשר הכניסו את העולם למצב הזה? עד מתי נחכה, יום יום ביותר קוצר רוח ל"אירוע ליהמן הבא"?

מדברים בגלוי עכשיו על כך שה-ECB יהיה השחקן הראשי בהצגת התכלית הבאה. הוא אמור לגרום, במו הדפסתו, לעצירת בריחת ההון מן המערכת הבנקאית באירופה. לאור העובדה שכבר הודפסו טריליון יורו (2 מנות LTRO) כדי להשיג שקט של ארבעה חודשים, אני מתחיל להרהר על הכמויות הנדרשות עכשיו...

איכשהו הרכבת ממשיכה לדהור לתוך אור הנמצא בקצה המנהרה, וכולם חושבים שהאור הזה איננו רכבת אחרת. חישבו, ומצאו, שכבר הוכנסו למשחק הכולל של תחזוקת המשבר הזה כ-20 טריליון דולר. מאז 2008. וראו איפה אנחנו נמצאים!

בוני רכבות ההרים מתפעלים כל פעם מחדש מן ההישגים שלהם ביצירת רכבת גבוהה, מהירה, ומפחידה יותר ויותר. לדעתי, אנו נמצאים בגדולה מכולן, כלכלית, ורוב רובו של הציבור אינו קשור בחגורה. עליות, ירידות, חדשות טובות ורעות, הכול נראה איכשהו רגיל. האם יש סיכוי שהעולם ייצא בשלום מן השילוב הקטלני הזה של חוב מדינתי מתפוצץ, מערכת בנקאית ממונפת כלפיו, והנהגה המפחדת לקחת את ההחלטות הקשות?

אשאיר לכם לחושב על כך. בינתיים, אנא, התעדכנו על השלהבת, ושימו חגורה!

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.