הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 6.9.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 6.9.2012 - מאת משה שלום FXCM

הם מאמינים

אני מתאר לעצמי שכל מי שקורא שורות אלו אינו שייך ל"פילים" המשנים את תנועתו של שוק, או משפיע על המומנטום בו. למעשה, אם אשווה את השפעתי שלי (מפחד להעליב מישהו בטעות) על הנעשה בשווקים, אדמה זאת ליתוש, על אוזנו של העכבר, הרוכב על גבו של הפיל. וגם זה בקושי.

וכך, על מנת להרוויח בעולם קשה זה של שוק ההון, נועדנו לעשות דבר אחד, ואחד בלבד: לנחש את הכיוון בו הפיל רוצה ללכת. אנו עושים זאת במתודולוגיות שונות ומשונות, אבל המטרה היא אחת: לרכב על גבו של מי שבאמת קובע. הזהב מאז סוף יולי מספק לנו אלמנט חשוב להצלחה בכיוון זה.

השאלה הגדולה הייתה, ונשארה, באמונה של השחקנים הקובעים ביכולתם וברצינותם של הנגידים לדחות את בעיית החוב פעם נוספת, ולזמן מספיק ארוך, כך שיהיה ניתן לעשות "סיבוב" נוסף של ספקולציה בנכסים השייכים לקומפלקס הסיכון: מניות, סחורות בלונג, אג"חים ממשלתיים בשורט (אלו של המדינות הנחשבות לחזקות כמובן).

מהלכו של הזהב מאז שהוא חצה את המשולש (הקטן) סביב 1580, ומאז שהוא מייצר מגמה רשמית עולה של שיאים ושפלים עולים (גרף יומי), מצביע על כך שהם אכן מאמינים. האמונה הזו ביכולתו של בן (ברננקי), ומריו (דראגי), להשפיע על הטווח הקצר, מדהימה, אך אמיתית.

הזהב, כ"כסף" היחיד האמיתי זה אלפי שנים, מצביע על האינפלציה הפוטנציאלית במערכת הפיננסית כולה, נמצא כבר מעל 1700, וזאת לפני שאנו יודעים על המעשים בפועל של שני הנגידים. לשניהם היה מספיק להגיד שהם יעשו מה שצריך.

נכון שמבחינה טכנית גרידא לתנועה של הזהב יש הגיון קלאסי של ממש: מן השיא של 1920 ועד הפריצה של סוף יולי סביב 1580, הוא ביצע תיקון בזמן בעזרת משולש ישר זווית עם בסיס סביב 1510-20. וזאת במשך כמעט שנה. לכן, פריצה מדשדוש זה משמעותי ודורש תנועה. אבל בלי האמונה לא יהיה לזה המשך.

האם דראגי (הוא נשאר לבד עכשיו...) באמת יספק את הסחורה?

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.