הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 3.1.2013 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 3.1.2013 - מאת משה שלום FXCM

אמנות הבלתי נמנע, ועדכון הדולר-שקל

השוק האמריקאי הגיב בעלייה של כ-5% ל"פשרה" על הצוק הפיסקאלי. "פשרה" אשר העלתה לחלק קטן מן האוכלוסייה את המיסים, ודחתה לחודשיים את כל הקיצוצים. חלק מן העלייה הייתה לפני שהאירוע קרה (ביום שני), וחלק לאחר מעשה. בסופו של דבר, ה"פשרה" הוכחה כאחת ממלכודות הדובים היפה בהיסטוריה, בהיסטוריה הקרובה של שוק ההון.

ומה בכך? למה זה אמור לעניין אותנו? כי, שוב, אנו עדים להתגשמות אחת מן האקסיומות החשובות בזירה הזו: אם משהו לא יכול לקרות, הוא לא יקרה. מתיחת הגומי הייתה ארוכה, ומייגעת, אבל היה ברור שאף צד במאבק לא רצה לקחת על עצמו את הנזק שהיה נגרם באופן כה מיידי לכלכלה, ולמעמד הביניים. פוליטיקאים.

זו הייתה ההנחה הרווחת במשך חודשים, וזו כמובן התגלה כנכון, בדקה ה-90 של התהליך. ומה למשל עוד לפנינו שהוא בלתי נמנע? עליית תקרת החוב? הישארות הריבית באזור ה-0 במשך שנים רבות? קיצוץ מאסיבי של התוכניות הסוציאליות? כל אלו נחשבים כדברים ש"חייבים" לקרות, אחרת, ארה"ב נכנסת לבעיה מערכתית (Systemic Problem).

וכך, נוכל לומר לעצמנו: כאשר משהו מן הדברים ש"חייבים לקרות" לא קורה, זהו הסימן של תחילת השלב הבא במשבר הגדול המתגלגל הזה. מי שחושב שתרגילי הדחייה הבלתי נגמרים, בכל המדינות המפותחות, יביאו ל-"סוף טוב", משלה את עצמו בגדול, כמובן.

בינתיים, המגמה (תנועת המחיר), וההבנה שלפנינו כוחות גדולים, וחזקים, המצליחים בינתיים לעצור את הסחף השלילי, הם הגורמים שצריכים להנחות אותנו לקבל את ההנחה שכל דבר המוגדר כ"חייב לקרות", יקרה. על כך הייתה בנויה התחזית שלי, מלפני כמה חודשים, על "ראלי סוף שנה".

 

גרף

 

הפתעה בזירת המט"ח העולמית והמקומית! הדולר, אשר היה צריך לקרוס ממש, לאור האופטימיות שהובעה במניות, ובכל קומפלקס הסיכון, עמד על שלו בעולם, ולמעשה החל לעלות. ראינו זאת ביחס שלו מול האירו, הסטרלינג, ופחות באוסטרלי, ובשקל.

הקורלציה ההפוכה החזקה שהתקיימה עד כה, לא ממש פעלה הפעם, ולכן יש לצפות עכשיו לשינוי חיובי בדולר-שקל, דהיינו לעלייה מן הרמה הנמוכה שהוא הגיע אליה לאחרונה, סביב 3.70. הדולר מראה חוזק יחסי עקב המחשבה השלטת עכשיו שארה"ב, לפחות בחודשים הקרובים, תהווה את התקווה לעולם המפותח.

הסרת העננה של הצוק הפיסקאלי פתחה עכשיו את החלון להשקעות מחודשות בשוק ההון האמריקאי, כאשר אי העלאת מס רווחי הון עבור רוב האוכלוסייה עוזרת בהרבה לתמוך בתהליך זה. וכך, הדולר העולמי עולה עם המניות בארה"ב, ודוחף את הדולר שלנו לייצר שינוי חיובי, לאחר כל כך הרבה זמן בתנועה שלילית.

טכנית, אחזור, ואציין, את הסטייה החיובית בין המחיר והמומנטום, ואת העובדה שדולר הצליח היום לחצות כלפי מעלה את הקו שעצר אותו עד כה מלעשות תנועה חיובית.

כלפי מעלה רמות המחיר הן: 3.735 , 3.759, ו-3.791.
במידה והשליליות תתחדש, רמות מחיר מטה הן: 3.704, 3.691, ואז חור שחור עד 3.652.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.