הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 7.12.2011 מאת משה שלום - FXCM

סקירת מט"ח יומית 7.12.2011 מאת משה שלום - FXCM

אצלנו זה לא יקרה

 

אתמול התבשרנו בגלובס על חשיפה של קצת יותר מ-400 מיליארד שקל מצד מערכת הבנקאית הישראלית למגזר הנדל"ן. הן כמימון לפרויקטים, והן למשכנתאות, הבנקים שלנו נמצאים בסכנה גדולה לכאורה.

 

לא רק זאת, אלא שבנק ישראל, ונגדנו סטנלי פישר בעצמו, אינם מפסיקים להתריע על אותה סכנה מאיימת. כתוצאה מכך, מייד מגיעות מחשבות נוגות על מה שקרה בארה"ב ב-2007-8, בספרד ובאירלנד מסוג דומה של חשיפת יתר לנדל"ן, ומה שלכאורה יכול לקרות כאן גם כן.

 

אבל, למה בעצם זה לא יקרה כאן? תחילה נזכיר שאצלנו קיימת רגולציה הרבה יותר קשוחה מאשר בחו"ל בתחום זה. לא ניתנו כאן הלוואות ב-100% או יותר מערך הנכס, ועל הלקוח היה צורך להוכיח הכנסה סבירה להחזר.

 

כמו כן, ההלוואות הן אישיות, ולא ניתן לתת את מפתחות לבנק ולהשתחרר מן הבעיה כמו בארה"ב. מכול הסיבות האלו, ירידה של 20% אפילו בנכסים לא יפגעו אנושות בבנקים דווקא, אלא יותר באלו שלקחו על עצמם את ההתחייבויות.

 

בתחום המימון לפרויקטים המצב קצת יותר קשה, אבל יש תחושה שליזמים יש עדיין הרבה בשר לקצץ מן המחיר של הנכסים עד שיגיעו לסף הפסד של ממש. מעל הכול, יש מוסכמה שהמדינה תהיה מוכנה להיות המלאימה של הרגע האחרון עבור המערכת הבנקאית הקמעונאית, וידיעה זו עדיין מצליחה להרגיע את רשת הלווים-מלווים מלהיכנס לפאניקה גדולה מדיי.

 

יש יתרונות בכלכלה בריאה יחסית!

 

 

דולר-שקל:

 

ירידת היורו מתחת ל-1.3440 החשובה כל כך עדיין לא מורגש בדולר שקל והוא עדיין סביב 3.74. כולם עוצרים נשימה (שוב...) לקראת ה-9 לדצמבר כאשר חרב S&P מרחפת מעל.

 

רמות התמיכה החשובות הבאות לציון הן: 3.67 ואח"כ 3.64. לעומת זה, מעבר מעל  3.75 יפתח את המסלול חזרה ל-3.80 ול-3.82.

 

משה שלום

ראש מחלקת המחקר - FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.