הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 7.6.2012 - מאתמשה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 7.6.2012 - מאתמשה שלום FXCM

הוצאה מיוחדת - הורדת הריבית הסינית – מהלך מתואם או לא?

התבשרנו היום על הורדה מפתיעה של הריבית בסין. מהלך מונטארי זה, ראשון מסוגו מאז 2008, מהווה הוכחה חותכת נוספת למה שכבר ידוע לכלכלנים העוקבים אחרי המגמה של נתוני המקרו המגיעים משם. במיוחד נתוני המקרו המגיעים מגופים פרטיים, ולא ממשלתיים.

מעשה זה, הינו מתבקש, וברור, ואמור למנוע ירידה מהירה מדיי בצמיחה, במדינה המהווה את בית החרושת של העולם. מה שמעניין לדעת כאן הוא עוד פרט קטן, והוא, האם מדובר על מהלך מתואם עם בנקים מרכזיים נוספים, במיוחד האירופי והאמריקאי.

אתמול שמענו ממריו דראגי, ראש הבנק המרכזי האירופי, על תמיכה, וסיוע מתמשך לבנקים הנמצאים בצרה. הרמז בדבר הורדה עתידית של הריבית ביורו, וה"עמידה האיתנה" מול כוחות השוק לקראת הנפקת האג"ח הספרדי, והצרפתי, היום, יצרו אווירה טובה, ודחפה את שוק המניות האמריקאי לעלייה אדירת מימדים.

היום, לאחר הנפקה מוצלחת של אג"חי שתי המדינות, קיבלנו את ההודעה הסינית, וזאת ממש לפני שבן ברננקי, ראש הבנק המרכזי האמריקאי, יופיע לפני הקונגרס ב-17:00, שעון ישראל.

השווקים מהמרים בגלוי על QE (הרחבה כמותית) חדש למרות שאין לי ספק שנראה אותו בלבוש חדש, ותחת כינוי סקסי אחר. עדיין זו תהיה אותה גברת, בשינוי אדרת: הדפסה, יש מאין, לסתימת הבעיה הכואבת, המיידית, ודחיית הבעיה המהותית לתקופה מאורחת יותר.

תאום או לא, הם הצליחו להפחיד מאוד את כל השורטיסטים (אלו המרוויחים מן הכיוון היורד) למיניהם. את הסגירה המהירה של פוזיציות השורט האדירות, ניתן לזהות בצורה ברורה, בכל נכס מ"נכסי הסיכון".

ועוד לא התחלנו את הקיץ.....

 

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.