הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 7.8.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 7.8.2012 - מאת משה שלום FXCM

דמוגרפיה, אחי, דמוגרפיה

מרוב דיבורים על בעיות החוב בעולם המפותח, קצת נשכחת מאתנו אחת מן הדינאמיקות החזקות, והמשפיעות ביותר הקורות ברקע הדברים. דינאמיקה בהילוך איטי, אבל עם כוח עצום, ובלתי ניתן לעצירה, כנהר לבה החורץ כל נוף בדרכו.

הדור של אחר מלחמת העולם השנייה (Baby Boomers) הולך ומזדקן. למעשה, מנוע הצמיחה שהוא היווה מאז שנות השישים, ועד לא מזמן, מגיע לסיומו. עכשיו, על בני דור זה לדאוג לעצמם בעיקר בתחום הבריאות. הזמן שבו הם קנו, והחליפו, בתים, מכוניות, גאדג"טים שונים, ובכלל בזבזו, מתחלף אט אט בזמן של חסכון, ודאגה להמשך קיום בכבוד, בעזרת המשאבים שהם הצליחו (חלקם) לצבור במשך השנים.

מספרית, הם מאפילים על הבאים אחריהם, וכך כל ההטבות הסוציאליות שהובטחו להם צריכות להיות עכשיו משולמות על ידי הרבה פחות צעירים. אם נתרכז בשוק ההון, תאבון הדור הזה למניות, ולהתעשרות מהירה, קטן עכשיו בצורה די דרמטית, וזאת ללא קשר עם כל הקורה סביבנו בנושאים השונים של החוב, האמון במערכת הפיננסית וכו...

זה קורה בכול העולם המפותח, כי שם הדמוגרפיה ברובה מתפתחת לרעה, למשל ביפן. וכאשר תשמעו על ספרד, או איטליה, כמרכז של צרות עם תשואות עולות, ואפשרות של קריסה ביורו, תזכרו שעליית הגיל הממוצע באירופה יימנע זמן רב מפתרונות הצמיחה המובטחים על ידי ההנהגה מלהתגשם בצורה שתוכל לעזור משמעותית.

אופרטיבית אין ממש מה לעשות כנגד מגמה זו, כי פוליטית קשה מאוד לפתור את הבעיות על ידי הגירה צעירה, יזומה, עקב הניכור מול הזרים המגיעים ממדינות פחות מפותחות, אבל כמו כל דבר בחיים זהו תהליך מחזורי ויציאה מן השלב הקשה שלו כנראה ישתלב עם היציאה מבעיית החוב.

פשוט עדיף לא לחשוב על הזמן שזה ייקח....

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.