הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירה מט"ח יומית 8.12.2011 מאת משה שלום FXCM

סקירה מט"ח יומית 8.12.2011 מאת משה שלום FXCM

בהמתנה

 

יש לשער שאנו לא נראה הרבה תנועה בשווקים לפני מפגש ראשי המדינות האירופאים מחר (09-12). ממה ניתן להבין ממלחמת ההדלפות, יש עדיין ויכוח סוער בין צרפת, המחפשת לערב בצורה מאסיבית את ה-ECB בחילוץ, וגרמניה הדוגלת בעזרה ספציפית של כל מדינה במקורות בעיותיה.

 

ראינו זאת היטב בנושא ה"מוסד הכפול" שבהתחלה היה פתרון קסם, ואח"כ "אופציה לא ראויה" על פי דברי מקורות בכירים מברלין. אבל מה בעצם קורה מסביב לכל הבעיה הזו? למה מדדי המניות שומרים על רמה גבוהה כל כך של אופטימיות, בניגוד למצבו של היורו (שהוא בכול זאת מוקד העניין כאן)? בנוסף ל"אפקט סוף השנה", ולרצון של מנהלי כספים רבים "לא להפסיד את הרכבת", ניתן לציין משהו המופיע יותר ויותר כמדיניות השקעה מומלצת: SALY (Safe Large-Cap Yield).

 

מה שעומד מאחורי הביטוי הזה הוא דבר פשוט מאוד: חוסר אמונה של משקיעים רבים ביכולת להשיג תשואה טובה (ואפילו ריאלית) בנכסים שנחשבו בזמנו לבטוחים ביותר: אג"ח מדינה. במקום זאת, המשקיעים החלו לחפש מקור אחר, לעיתים ובצורה מפתיעה בטוח יותר, בפירמות.

 

J&J, קוקה-קולה, אקסון, וכו... נותנים היום דיבידנדים טובים מאג"ח 10 שנים של ארה"ב, ביחד עם סכוי טוב לגידול משמעותי בו בעתיד. כך, כסף נכבד שהיה מושקע בחובות של אירופה, ארה"ב, ויפן, עושה עכשיו את דרכו האסטרטגית לכיוון מניות של חברות גדולות, בינלאומיות, המייצרות דברים חיוניים, ובעיקר המניבות הכנסה בטוחה יחסית.

 

זהו כנראה הגב היותר משמעותי לשוקי המניות עד הודעה חדשה.

 

 

דולר-שקל:

 

ירידת היורו מתחת ל-1.3440 החשובה כל כך עדיין לא מורגש בדולר שקל והוא עדיין סביב 3.74. כולם עוצרים נשימה (שוב...) לקראת ה-9 לדצמבר כאשר חרב S&P מרחפת מעל.

 

רמות התמיכה החשובות הבאות לציון הן: 3.67 ואח"כ 3.64. לעומת זה, מעבר מעל  3.75 יפתח את המסלול חזרה ל-3.80 ול-3.82.

 

משה שלום

ראש מחלקת המחקר - FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.