הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 9.5.2012- מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 9.5.2012- מאת משה שלום FXCM

מדברים על הימין כאשר השמאל מתחזק

כחלק מן המשבר הכלכלי המתמשך, חזינו (ויורשה לי לומר שהצבעתי על כך לא מעט בעבר) בתופעה ההיסטורית הידועה של התגברות הכוחות הקיצוניים לעומת המרכז (הימני והשמאלי) המתון.

יתר על כן, התזזית החדשה שנכנסה בשווקים הפיננסיים נובעת לדעתי מן ההכרה בעובדה, שאיננה כל כך נפוצה במדיה הכלכלית, שדווקא הצד השמאלי מצליח להתקדם יותר.

 

אמנם ראינו גידול משמעותי של הקולות בצרפת, וביוון, עבור המפלגות הקיצוניות מימין, אבל שימו לב למה שקורה בפועל: ללא מפלגת השמאל הקיצוני ביוון אין ממשלה, והנשיא החדש של המדינה השנייה בחשיבותה באירופה מתחיל ליישם רעיונות שמאליים ביותר:

 

מס של 75% על הכנסות מעל מיליון יורו לחודש
גידול של המשרות הציבוריות בתחום החינוך, הבריאות והמשטרה
ובמיוחד עמידה מוצהרת כנגד ה"שווקים הפיננסיים"
כל אלו היו רק ההקדמה.
 

לאחר מכן יבוצעו קיצור גיל הפנסיה לחלק מן האוכלוסייה, דרישה למשא ומתן מחודש על ההסכמים שסרקוזי חתם עם מרקל, ושימת דגש על צמיחה במקום צנע.

 

תוסיפו לכך את הדרישה מן הבנק המרכזי לתת הלוואות ישירות למדינות, במקום לבנקים, וקיבלתם כמעט במלואו את המצע של המפלגה השמאלית הקיצונית הצרפתית, אשר עלתה מ-3% ל-כמעט 12% מן הקולות של הסיבוב הראשון עבור הנשיאות בצרפת.

 

רגע אחד! האם אי אפשר כאן לזהות את מה שקורה בפועל בארה"ב? בוודאי שכן. גם שם, הסקטור הציבורי גדל יותר מהר מן הפרטי. גם שם הבנק המרכזי מלווה למדינה ישירות (QE), וגם שם הצמיחה קודמת לצנע (אין למעשה כזה) כמטרה כלכלית של ממשל אובמה.

 

וכך, באופן היסטורי די מעניין ואירוני, אירופה הופכת אדומה יותר על ידי הליכה איטית למודל האמריקאי הנוכחי.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.