הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 9.8.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 9.8.2012 מאת משה שלום FXCM

HFT

440 מיליון דולר הפסדים נגרמו לחברת Knight Capital עקב "תקלה בתוכנה". התהליך הקורוזי שבו ביצעה החברה עסקאות מפסידות ארך "רק" 45 דקות, אבל זהו נצח במונחי מסחר אוטומטי. קצב מפחיד של 40 עסקאות לשנייה בוצעו, בדי הרבה מניות, כאשר כל פעם נקנו מניות בשער ההיצע (הגבוה) ונמכרו בשער הביקוש (הנמוך).

לא ניכנס לעניין של איך ייתכן שחברה כה גדולה יכולה לבצע טעות כה קשה בחזית הטכנולוגיה, ולא ניכנס לעניין של איך ייתכן שזה לקח כל כך הרבה זמן, וכסף, עד שעצרו. העניין שאני רוצה להעלות הוא המהות של הדברים עצמם.

ממצב שבו אלגוריתמים יכלו להיות לעזר לאדם כדי לבצע בצורה טובה החלטות "ללא רגש", התקדמנו עכשיו למצב של מפלצת של ממש, בה מדברים על חלקי השנייה, תחרות מול המכונה והמשקיע הרגיל (בסטופים, בלימיטים, ובמיוחד בפקודות שוק), וביצירת מחזורי סרק, כאשר אין צורך בהם, והעלמות מוחלטת של נזילות, כאשר יש צורך בעושה שוק לגיטימי.

מחלות המכונות, ובמיוחד במגזר הנקרא  High Frequency Trading מוכרות, וידועות, לרגולטורים, אבל הצורך ביצירת רווחים מהירים בכול שרשרת המזון של העסקה, מונעת מלייצר חומות של הגנה מפני התופעות השליליות הכרוכות בעניין זה.

Knight היא רק דוגמא, והיא הופיעה לידיעתנו, בגלל גודלה, וכמעט קריסת החברה כתוצאה מכך, אבל כל יום מתנהלת מלחמת עולם שקטה, מאחורי הקלעים, ורוב הזמן כנגד המשקיע או הסוחר האנושי. לדעתי, זהו עוד מסמר בבניית חוסר האמון כלפי זירות המסחר שאמורות להיות קודם כל הוגנות.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.