הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח שבועית 2.1.2011 - מאת למבקס

סקירת מט"ח שבועית 2.1.2011 - מאת למבקס

2 בינואר 2012

למבקס: עוד שבוע מסחר מקוצר - השקל יתקן מעט השבוע ועשוי להיחלש לאזור 3.79

 

שוק המט"ח פעל השבוע בנזילות נמוכה מאוד עקב החגים וכתוצאה מכך ראינו טווחים יומיים ארוכים מאוד. ימי המסחר בסוף השנה ידועים כימים בהם השוק עשוי לבצע תנועות חדות יותר, אך יש לקחת אותן בעירבון מוגבל, שכן הן אינן מעידות על המגמה השלטת.

שבוע המסחר המקוצר והאחרון לשנת 2011 סיפק היחלשות של היורו אל מול הדולר בכ- 0.76% עקב המשך ההסתבכות באיטליה. בהנפקות האג"ח ראינו, כי למרות שהביקוש היה בהתאם לציפיות, האג"ח האיטלקי לעשר שנים שוב זינק לריבית קרובה ל-7%. נזכיר, כי ריביות כאלו הן שגרמו בעבר לאירלנד ופורטוגל לבקש סיוע.

מאז מאי השנה, עת הסתיימה בארה"ב תוכנית ההרחבה הכמותית QE2, התחזק הדולר בכ-14% והיום כבר נראה בבירור כי המגמה הדולרית תשלוט בשווקים בחודשים הקרובים, לפחות עד שבאירופה ישכילו ליישם תכנית מקיפה שתוציא את העגלה מהבוץ.

ביום שישי הקרוב יפורסמו נתוני התעסוקה בארה"ב, כאשר הצפי הוא להמשך התאוששות בשוק התעסוקה האמריקאי. נתוני תעסוקה טובים אמנם עשויים לסייע לדולר, אך כיוון השוק ייקבע מתוצאות המשך השיחות בין צרפת לגרמניה ליישום תכנית החילוץ. ההמתנה לשיחות ותוצאותיהן יגרמו לשוק עצבני מאוד השבוע, ונראה כי הסוחרים ישובו עם אנרגיות מחודשות לאחר חופשת החגים.
אם להסתמך על תקדימי העבר, הפגישות בין מנהיגי צרפת וגרמניה בד"כ מסתיימות עם הודעות ותחושות אופטימיות בשוק. הבעיות מתחילות כאשר מתחילים לשאול גם את שאר המדינות ביבשת לדעתן.

גם מבחינה טכנית קיבלנו השבוע עצירה מעניינת ביורו, שנעצר על תמיכתו החזקה מאוד בשיעור של 1.2850. פריצה מטה תאותת לנו על המשך התחזקות דולרית, אך להערכתנו התמיכה תישאר בעינה, ונוכל לראות את היורו מתחזק מעט חזרה לשער של 1.31.

בגזרה המקומית נחלש השקל בכ- 1.21% אל מול הדולר ופרץ את ההתנגדות המשמעותית שלו באזור 3.80. אנו מעריכים, כי התיקון בשווקים יגיע השבוע, הפריצה לא תימשך ונראה את השקל שב לשער של 3.79 אל מול הדולר.

השבוע הותיר בנק ישראל את הריבית בשיעור של 2.75% למרות הציפיות להורדה, אך השקל כבר איבד מכוחו בעיני המשקיעים הזרים, שיעדיפו היום השקעה במטבעות שעשויים להניב להם ריביות גבוהות יותר. במידה והיורו יתחזק מעט השבוע כפי שאנו מצפים, גם הצמד יורו שקל יתחזק עד לשיעור של 4.97.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.