הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח שבועית 27.12.2011 - מאת יפתח דרורי - למבקס

סקירת מט"ח שבועית 27.12.2011 - מאת יפתח דרורי - למבקס

27 בדצמבר 2011

למבקס: שבוע מסחר קצר בארה"ב משפיע על המסחר במט"ח;
בנק ישראל הותיר את הריבית על כנה והשקל נחלש

יפתח דרורי, למבקס

 

בנק ישראל פרסם אמש את הריבית לחודש ינואר, ועל אף הירידה במדד המחירים לצרכן הפתיע הבנק והותיר את הריבית על כנה בשיעור של 2.75%.

אם עד לפני כמה חודשים כל שינוי בריבית היה משפיע מהותית על שער השקל, הרי שהיום, עם ירידת הריבית וירידת קרנו של השקל בעיני המשקיעים הזרים, כיוונו של השקל יושפע יותר מהמגמה העולמית מאשר מהחלטת ריבית זו או אחרת.

בסקירתנו בשבוע שעבר ציינו, כי שוק המט"ח לא יציג שינויים מרחיקי לכת וכי הצמד יורו דולר ימשיך לנוע באזור 1.30 וגם חדשות מרעישות לא צפויות להזיזו. השבוע הקרוב מוצא את ארה"ב ואירופה בעיצומה של תקופת החגים עם שבוע מסחר מקוצר ונזילות נמוכה.

הסוחרים הוותיקים בשוק מעדיפים לרוב שלא לסחור בתקופת החגים בארה"ב, והנזילות הנמוכה מכריעה במידה רבה את כיוון השוק. השקל נחלש בעקבות החלטת הריבית, אך רק פריצה של שער 3.81 תאותת לנו על המשך עליות והתחזקות דולרית מובהקת עם יעד של 3.85 בטווח הקצר.

גם היורו יושפע מהנזילות הנמוכה, ובמידה וימשיך לספק לנו הודעות רעות הוא עשוי לרדת לשער של 4.91 בלבד. פריצה של שער זה תאותת לנו על המשך ירידות לשער של 4.87.

למרות זאת, הנזילות הנמוכה מובילה לעיתים לטווחים יומיים ארוכים, המאפשרים למי שסוחר לטווח הקצר לעשות רווחים נאים גם בימים אלו. 

המצב באירופה ממשיך להיות חשוך, ולמרות שבשבוע שעבר הודיע הבנק המרכזי באירופה כי יאפשר לבנקים המסחריים ללוות 489 מיליארד יורו לשלוש שנים בריבית "אפסית" של 1%, הלוואות שהביקוש להן צפוי להיות גבוה מאוד, עדיין קשה לראות אופטימיות באירופה.

מהלך זה הוא אמנם מהלך חיובי, שמטרתו למנוע משבר אשראי בבנקים באירופה, שבהחלט מפחיד את ראשי האיחוד ומסמן כי גם הבנק המרכזי מוכן להפשיל שרוולים ולתת את הסיוע הנחוץ. אך יחד עם זאת ברור היום כי גם תכנית זו, המקדשת גם היא את מדיניות הגדלת הנזילות באירופה, תהיה בעלת השפעה בטווח הקצר בלבד.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.