הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח שבועית 9.1.2011 מאת יפתח דרורי - למבקס

סקירת מט"ח שבועית 9.1.2011 מאת יפתח דרורי - למבקס

9 בינואר 2012

למבקס: ועידת גרמניה וצרפת תספק אופטימיות אך לא תשנה את המגמה הדולרית בטווח הארוך; השקל עשוי לשוב לשער של 3.79 אל מול הדולר

מאת: יפתח דרורי, למבקס


תקופת החגים באירופה ובארה"ב הסתיימה, והסוחרים חזרו אל השוק עם כוחות מחודשים. הדולר המשיך להתחזק אל מול היורו ב-1.5%, בעיקר בזכות דחיפה מצד נתוני המאקרו הכלכליים בארה"ב, ושבר כמה רמות עד לסיום המסחר בשער של 1.27. ביום שישי פורסמו נתוני התעסוקה בארה"ב, שהצביעו על תוספת של כ-100 אלף משרות בחודש האחרון ועל כך ששיעור האבטלה ירד בכ- 0.2% לשיעור של 8.5%, הנמוך ביותר מאז אפריל 2009.

גם בישראל חווינו השבוע תנועות חדות, כאשר השקל המשיך להיחלש אל מול הדולר עד לשער של 3.84, התחזקות של 1%.

כיוונו של שבוע המסחר הקרוב ייקבע היום, בוועידה נוספת של מנהיגי אירופה שמטרתה "הצלת היבשת". בשבוע שעבר כתבנו בסקירתנו כי פגישות שכוללות את קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, ונשיא צרפת ניקולא סרקוזי בד"כ כלל מסתיימות בצורה חיובית. השוק והעוקבים אחריו יודעים, כי הפגישה אשר מטרתה היא שיחה על דירוגי האשראי של צרפת וגרמניה והטיפול בהם, תתנהל ככל הפגישות הקודמות בין השניים: מרקל תכפה את דעתה על סרקוזי, שמצדו יאלץ להנהן בהסכמה מכיוון שכמעט ואינו מביא כלום לשולחן, מלבד בעיות נוספות כמובן בדמות משבר אשראי בבנקים במדינתו.

במידה ותוצאות הפגישה יהיו אופטימיות, נוכל לראות את היורו מתחזק מעט בשבוע הקרוב אל מול הדולר לשער של 1.29, אך האופטימיות - חזקה ככל שתהיה - היא זמנית ורק ועידת היורו אשר תכלול את כל מנהיגי אירופה ותתקיים ב-30 בחודש, תוכל אולי לשנות את המגמה הדולרית שהחלה באוקטובר האחרון.

השקל המשיך לאבד מכוחו השבוע ופריצתו של קו ההתנגדות בשער של 3.81 אפשר לדולר לזנק מעלה לשער של 3.85. היחלשות השקל נובעת מהירידה בקרנו בעיני המשקיעים הזרים, ירידה שהחלה עם שינוי מגמת הריבית בבנק ישראל.

תושבי החוץ מימשו בנובמבר כ-2 מיליארד דולר במק"מ והשקיעו רק 70 מיליון באג"ח ממשלתי, ונראה כי השוק החל לתמחר הורדת ריבית בחודש הבא. אל מול היורו הקורס התחזק השקל רק ב- 0.6%, לשער של 4.90. מכיוון שבנק ישראל לא צפוי לפרסם הודעה משמעותית בשבוע הקרוב, התנועות בשוק יקבעו מהמגמה העולמית. התחזקות קלה של היורו בעקבות הועידה תשיב את שער הצמד יורו שקל ל-4.96 ואת הדולר ל-3.79.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.