הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח שבועית 4.12.2011 - מאת יפתח דרורי - למבקס

סקירת מט"ח שבועית 4.12.2011 - מאת יפתח דרורי - למבקס

4 בדצמבר 2011

למבקס: השקל יתחזק לאזור 3.71 בתמיכת רוח גבית של המגמה העולמית;
 היורו, במידה ולא יהיו הפתעות מדאיגות, ישוב לשער של 5.1 אל מול השקל
יפתח דרורי, למבקס

השבוע סוף סוף קיבלנו את האנרגיות בשוק המט"ח בחזרה. המשקיעים, שכבר תקופה ארוכה ממתינים לתנועות מרעישות והודעות בשוק, קיבלו אותן בדמות תכנית לעידוד הנזילות של חמישה בנקים מרכזיים בעולם. גם בנק ישראל לא אכזב השבוע והוריד את ריבית בנק ישראל בכ- 0.25%.

חמשת הבנקים המרכזיים הציגו תכנית לפיה תופחת עבור הבנקים המסחריים הריבית להלוואות דולריות. מצב זה אמור לאפשר לבנקים המסחריים לספק ללקוחותיהם הלוואות בצורה חופשית יותר ולמנוע משבר שייגרם ממחנק אשראי. הטריגר הפעם היו הבנקים בצרפת, שנראה כי החלו להראות סימני קושי רבים.

בעקבות ההודעה קטע היורו את מגמת ההיחלשות שלו, והחל להתחזק בכ- 1.72% אל מול הדולר לשער של 1.34. הדולר אינדקס, אשר מודד את ביצועי הדולר אל מול מטבעות מובילים, נחלש בכ- 1.3%.

השבוע צפוי שוק המט"ח להמתין בעיקר לשוקי המניות. השקל צפוי לשוב ולהתחזק לאזור 3.71 כשהוא נתמך ע"י רוח גבית בדמותה של מגמה עולמית. היורו, במידה ולא יספק לנו הודעות מדאיגות נוספות השבוע ,עשוי לשוב לשער של 5.1 אל מול השקל.

נתון שינוי שיעור המועסקים בארה"ב פורסם גם הוא ביום שישי, והראה כי בחודש החולף התווספו 120 אלף משרות לשוק העבודה האמריקאי כצפוי וכן ששיעור האבטלה ירד בכ- 0.4% לשיעור של 8.6%.

גם בנק ישראל לא חסך מאתנו חדשות, לאחר שהוריד בתחילת השבוע את ריבית חודש דצמבר לשיעור של 2.75%. בהצהרתו מסר בנק ישראל, כי הסיבה להורדה היא התיישרות האינפלציה אל מתחת לגבול העליון שקבע הבנק. שיעור האינפלציה שעד לפני כמה חודשים עוד עמד על מעל ל-3% התאזן עם ירידת מחירי הסחורות בעולם.

אם בתחילת השבוע עוד נראה היה כי לא צפויה העלאת ריבית באף אחד מהבנקים המרכזיים בעולם, ההודעה האחרונה של הבנקים המרכזיים תשנה את חוקי המשחק לתקופה הקרובה. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי תכנית זו, משמעותית ככל שתהא, אינה מהווה פתרון מיידי למשבר החובות באירופה, ובקרוב יאלצו להציג שם תכנית נוספת אם יש כוונה להציל את גוש האירו.

הגוש יצטרך לקבל מספר החלטות חשובות בישיבת שרי האוצר שתתקיים ביום שישי, ובה יצטרכו להימצא פתרונות למימון הרחבת קרן החילוץ, בצל העובדה שלפי הקולות העולים מסין, נתינת סיוע לאירופה אינה בראש סדר העדיפויות.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.