הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 1.1.2016 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 1.1.2016 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף- כן עוד חודש הסתיים ומדד המעו"ף ממשיך להראות חולשה. מבנה המחירים במדד המעוף מתחיל להראות פחות ופחות טוב וניתן לומר שככל שעוברים השבועות והמדד לא מראה סימני התאוששות ופריצה של ההתנגדות ב-1590 נקודות - עולים הסיכויים לגל יורד נוסף. למעשה, מבנה המחירים הולך ויורד (ראה שיא נמוך יותר מקודמו), הממוצעים הנעים מסודרים במבנה יורד (מבנה שבו הממוצע המהיר שוהה מתחת לממוצע האיטי) ומתנדים רבים מעידים על המומנטום השלילי של המדד.
גרף מדד המעוף  
מדד ת"א 25 – גרף שבועי 1,528.74 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדדי חו"ל מדד: S&P500 

בסקירות הקודמות ציינו שמדד ה-SP500 ממשיך לדשדש בתנודתיות גבוהה אחוזים בודדים משיא כל הזמנים. כפי שכבר ציינו, נראה שמאז אוגוסט 2014 בו הגיע מדד ה-SP500 ל-2,000 נקודות אנחנו די מדשדשים, שבועות נסחר המדד בסמוך ל - 2,100 נקודות ואז נסוג שוב לתוך תחומי רצועת הדשדוש. האיזון הזה שבין קונים למוכרים הגיוני מאוד לאחר שנים של ריצה וכיבוש שיאים מידי זמן קצר. בפועל, מי שאינו מחזיק במדד עצמו אלא במניות בודדות במדד כבר ככל הנראה מרגיש שהאווירה משתנה אט אט ושמי וול סטריט מאפירים ומרמזים על חולשה משמעותית המתקרבת במהירות. הסבר לדברים אלו ניתן להבין מהגרפים הבאים.
בעוד מדד S&P500 ממשיך לדשדש ולהיסחר ביציבות (ננעל אמש על 2,043.94 נקודות) הגרף הבא מלמד כי אחוז המניות הנסחרות במגמה שורית הולך ופוחת.
גרף BPNYA 
 קרדיט: stockcharts.com
חיזוק ברור לכך ניתן לקבל כשמנתחים את הגרף הבא המלמד כי אחוז המניות במדד ה-500SP הנסחרות מעל ממוצע נע 50 צנח מתחילת חודש נובמבר ועד היום בעשרות אחוזים.
גרף SPXA50R 
קרדיט: stockcharts.com
אישור נוסף לחולשה מתחת לפני השטח ניתן לקבל גם מהגרף הבא המציג את היחס שבין כמות המניות שנסחרות בשיאים חדשים מול כמות המניות שנמצאות בשפלים חדשים - בבורסת NYSE. כאמור, ע"פ הגרף המוצג הקריאה המוצגת מצביעה על ירידה חדה וכשזה קורה תוך דישדוש מובהק במדד המניות המרכזי של ארה"ב ככל הנראה יש מי שמוכר לנו מניות באופן אגרסיבי ועמל על כך שלא נראה זאת כדי שחלילה לא נבהל ונמכור.
גרף NYNL 
קרדיט: stockcharts.com

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.