הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 1.4.2016 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 1.4.2016 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף מאבד גובה- אם בסקירה הקודמת כתבתנו כאן על עליה איטית, מתונה והססנית השבוע החליף מדד המעוף דיסק והחל לאבד גובה. זה יותר מברור שעד שמדד המעוף לא יוכיח שהוא יכול לפרוץ את ההתנגדות סביב 1,500 הנקודות גם תיקון וגם ירידה משמעותית במדד המעוף נלקחים בחשבון כתרחיש סביר. החלק המשמעותי יותר בדעיכה של המעוף היא שזה מגיע בניגוד למתרחש במדדים בארה"ב (שם עדיין רואים עליות).
גרף מדד תא 25 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי 1,450.39 נקודות. קרדיט: FXGraph
מדד ת"א נפט וגז – מה לא נאמר על מניות הגז השבוע... נראה שמדובר בסאגה אינסופית שגם מבלי להיכנס לאופן הטיפול בה, להשלכותיה וליתר ההיבטים עליה - ניתן לומר שמבחינת המשקיעים היא פשוט מפוררת את מניות הגז משום שהיא גוזלת את מעט הודאות הנדרשת למשקיע הסביר. גם היום (אפריל 2016), שנים לאחר ההכרזה על תגלית לויתן, לא ברור אם יפותחו חלק מהמאגרים? מתי יפותחו ? באיזה תנאים יפותחו ? מי יהיו הלקוחות ? ועוד שאלות רבות שישארו פתוחות באוויר. שאלות שמקשות מאוד על המשקיעים לתמחר את שוויין של אותם מאגרים ולקבל החלטות מושכלות. בדיוק משום כך, ניתן לראות שכל התפתחות בתחום הגז (השבוע זה הגיע מכיוון בג"צ) מניפה מעיין פטיש דימיוני שחובט במניות הגז ומוריד אותן מטה.
גרף מדד תא נפט וגז 
מדד ת"א נפט וגז – גרף שבועי 870 נקודות. קרדיט: FXGraph


מדדי S&P500   / DAX

אנו ממשיכים לראות אופטימיות שבה לידי ביטוי בירידה נוספת במדד הפחד. 

גרף מדד ה VIX
מדד ה-VIX – גרף יומי, 13.95 נקודות. קרדיט:stockcharts.com
כפי שציינו כאן בסקירה הקודמת גם לגבי מדד ה-SP500 ומדד ה-DAX  הגרמני קיבלנו תחתית. כשיש תחתית ברורה הסוחרים מרגישים ביטחון לקנות וזה מה שאנו רואים ב-7 השבועות האחרונים בדאקס וב-S&P500 . קווי הדימיון בין הדאקס לבין ה-500SP דומים ושונים כאחד. בשני המדדים המגמה החיובית נשמרת ובניהם נסחרים המדדים בסמוך מאוד לנקודות התנגדות ברורות, זאת גם הסיבה להססנות. אין כאן בשלב הזה קניות בהתלהבות יתרה. הסוחרים מבינים היטב שהשוק שברירי בנקודה הזאת.
גרף מדד ה S&P500
מדד S&P500 – גרף שבועי 2,059 נקודות. קרדיט: FXGraph
כפי שציינו כאן גם בסקירה הקודמת, מדד ה-DAX  יאלץ להתמודד בקרוב עם התנגדות ב-10,100 נקודות ואם יפרוץ אותו תיסלל לו הדרך לעוד כמה וכמה אחוזים נאים של עליות. עד אז – המתנה מורטת עצבים.
גרף מדד הדאקס - DAX
מדד DAX – גרף שבועי 9,965 נקודות. קרדיט: FXGraph

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.