הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 1.7.2016 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 1.7.2016 - מערכת Best Trader

מישהו אמר Brexit ?

אין שום ספק שהשבוע שחלף עמד בסימן ה-Brexit. לא נרחיב עוד על ים המלל שנשפך לעולם סביב אותו אירוע בו נודע לעולם שבריטניה תצא מהאיחוד האירופי. רק נסכם שבמרחק של שבוע ימים בלבד מאותו אירוע משמעותי (או לפחות כך הוא אמור היה להיות) כמעט ולא נותר דבר מבחינת הבורסות באמריקה ולגבי יתר הבורסות קיבלנו פחות או יותר את ההמשך הצפוי למה שכבר היה לנו.

מדד המעו"ף- כבר חודשים לא מעטים אנו מציינים את החולשה במדד המעוף וגם אחרי ה-Brexit ההמשכיות נשמרת. שני דברים שחשוב לציין על המעוף : הראשון הוא שמדד המעוף ממשיך לייצר תחתיות יורדות וכמעט לא ניתן להבחין על הגרף באירוע שהחלף על העולם השבוע והשני הוא שאם אנו מחפשים נקודת אור נציין שמדד המעוף לא שבר (עדיין) את התחתית שנקבעה בחודש פברואר וגם זה משהו... משום שזה אומר שעל אף זרם המוכרים והמיני פאניקה שאחזה במשקיעים בכל העולם היו עדיים קונים רבים שקנו ותמכו במעוף בשוק באותה נקודה שהם באו בפברואר.
גרף מדד המעוף 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי 1,397.95 נקודות. קרדיט: FXGraph

עוד כמה מילים על מדד הנפט והגז בבורסה המקומית – חשוב לציין שדווקא הוא נראה מצויין להמשך עליות. כאן ניתן לראות השתלבות מצויינת של ההיבט הטכני עם החדשות החיוביות שנושבות לאחרונה סביב סקטור הגז. זה החל בבניית תחתית ברורה, המשיך בפריצת התנגדות ובשבועות האחרונים ניתן לראות שנבנתה תחתית גבוהה מקודמתה הממוקמת בדיוק בנקודה שהיוותה התנגדות וכעת התחלפה.
גרף מדד הנפט הגז 
מדד ת"א נפט וגז – גרף שבועי 982.58 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

מדד הדאקס הגרמני  

אחד המדדים הכי חשובים ומדוברים בעולם השבוע. אם אירופה תיפגע – זה המדד שיחטוף הכי הרבה. כך או כך לא ניתן ללמוד הרבה משבוע זה על המצב בדאקס משום שהוא רק המשיך מגמות קודמות שהיו. כבר ציינו בסקירות הקודמות שמדד הדאקס אמנם לא קרוב לתחתית של חודש פברואר 2016 אך גם הוא עדיין לא הצליח להוכיח מאז התמודדות רצינית עם נקודת התנגדות אמיתית. רק פריצת רמת 10,50 נקודות עשויה לשנות את המצב בדאקס לחיוב אך הדבר נראה קשה יותר ויותר עקב כך שהמדד בעצם מייצר כל פעם שיא נמוך מקודמו, כלומר המוכרים באים בכל פעם מוקדם יותר ומנסים בכך להקדים את חבריהם המוכרים פעם אחר פעם.
גרף מדד הדאקס 
מדד הדאקס – גרף שבועי 9,680 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדד S&P500 

גם כאן נשמרת ההמשכיות למרות כל הרעש שייצר השבוע ה- Brexit . זה נכון שנקודתית חווה המדד נפילה חדה אך תיקן אותה במהירות הבזק כך שמרחק של שבוע ניתן לומר שחזרנו פחות או יותר לאותה נקודה שבה נמצאנו רק לפני כשבוע. מדד ה-S&P500 הוא אחד המדדים היחידים שבו ישנה אווירה חיובית אמיתית. כפי שציינו בסקירות הקודמות זאת עדיין לא פריצה אבל ממש קרוב לכך. למעשה אחת לכמה חודשים אנחנו נושקים לרמות השיא הללו במסגרת הדשדוש הרחב שעובר מדד ה-S&P500 כבר מנובמבר 2014 . מוקדם לנבא אם הפעם זה יקרה אבל דבר אחד ניתן לומר על מדד ה-S&P500 : עליו לא מאיימת שום חרב של קריסה מיידית כמו במדדים אחרים שמצבם נראה הרבה יותר שברירי. מדד הפחד עומד על 15.6 כלומר הפחד לא קיים ובשבוע כזה מדובר בידיעה חשובה מאוד.
גרף מדד ה S&P 500 שבועי 
מדד S&P500 – גרף שבועי 2,098.86 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.