הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירה שוק ההון שבועית 1.8.2014 - מערכת Best Trader

סקירה שוק ההון שבועית 1.8.2014 - מערכת Best Trader

מדד ה-S&P500 – מהומה רבה על ... שום דבר

תרשו לי להתחיל את הסקירה היום דווקא על מדד ה-500S&P, בכל זאת נעילת יום המסחר ביום ה' בערב גרמה לכמה מאיתנו לתהות מה קורה כאן???

כשמדברים על מדד ה- S&P חשוב לומר כאן כבר בהתחלה – בסופו של דבר, מתישהו, מגמת העליה הארוכה תיגמר, אלא שכרגע מאוד מוקדם אפילו לדבר על סדקים במגמת העליה. השבוע ראינו כיצד נראה תיקון קצר טווח במדד וכך עלינו להתייחס לזה, לפחות בנקודת הזמן הזאת. כבר שבועות שאנו מציינים כי מדד ה-500S&P נראה מצוין אך גם במגמת עליה חלים מימושים ותיקונים טכניים וגם השבוע נחזור על כך על אף הנפילה שהמדד ספג ביום ה' בלילה. למרות הנפילה המשמעותית (2% ביום מסחר אחד) מבנה מחירים בגרף השבועי מסודר, לא נשברה עדיין אף תמיכה משמעותית שיכולה לערער לנו את הביטחון בטווח הבינוני-ארוך ולכן קשה לנו מאוד לומר שיש כאן תיקון יותר משמעותי מהתיקונים קצרי הטווח שראינו עד היום בכל החודשים האחרונים. התמיכות בטווח הקצר ימצאו בין 1880-1920 נקודות (ראו גרף יומי) ושוב כמו בכל פעם שאנו מנתחים את המדד – אין שינוי בהערכת המצב לטווח הבינוני רחוק: LONG  !

s&p 500

מדד ה-500S&P גרף שבועי. 1930.67 נקודות. קרדיט: FXGraph

s&p 500

מדד ה-S&P500 גרף יומי. קרדיט: FXGraph

מדד המעו"ף יציבות היא שם המשחק – בשבועות האחרונים אנו מציינים שוב ושוב כי המעוף ממשיך בצבירת כוחות לקראת הזינוק לשיא הבא ואז... החל מבצע צוק איתן שבא וערער לרגע את התפיסה המקורית. כבר לאחר מספר ימים התברר שהאווירה החיובית לא נפגעה בעקבות המבצע וכמעט מיד המעו"ף שוב נצמד לשיא. המעוף אמנם עדיין לא כבש  שיא חדש אבל זה לא נראה רחוק. הממוצעים הנעים עדיין מסודרים במבנה של מגמת עליה, מחזורי המסחר נשמרים בשבועות האחרונים כפי שהיו בתקופה האחרונה והדבר היחיד שניתן לומר הוא שלא רואים שום סימנים לשינוי באויר. אמנם הדשדוש של השבועות האחרונים בטווח המחירים הצר שבין 1370-1420 נקודות יכול להתיש כל סוחר אבל כשחושבים על כך שהמדד המרכזי בבורסה נותר יציב על כנו כמעט בלי להניד עפעף בעת שישראל נמצאת כמעט חודש בעיצומו של מבצע צבאי מורכב מעוררת לא מעט תקוות שבכל זאת המשקיעים בבורסה עברו את שלב ההתפקחות ויודעים להביט כמה צעדים קדימה ולא להגיב לשוק בפזיזות. ככל הנראה הזמן והסבלנות יעשו את שלהם והמדד יפרוץ לשיאים חדשים.

תל אביב 25

מדד ת"א 25 – גרף שבועי, 1392.45 נקודות. קרדיט: FXGraph

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.