הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת שוק ההון 10.4.2013- מאת משה שלום FXCM

סקירת שוק ההון 10.4.2013- מאת משה שלום FXCM

מאיגרא רמא לבירא עֲמִיקְתָּא

סקנדל עצום שוטף בימים אלו את צרפת. השר הממונה על התקציב, ועל אכיפת חוקי המס התגלה כשקרן פומבי, כמעלים מס, ואף כמלבין פוטנציאלי של הון שחור. כל זה כאשר הנשיא הולנד הבטיח להיות נשיא של "ממשל נקי מכל רבב". האיש, אשר היה ממש בעמדה הבכירה ביותר במדינה מבחינה פיננסית (איגרא רמא), נושל מכל תפקידיו, גורש ממפלגת השלטון, ומכונה בשמות גנאי הן על ידי הממסד הפוליטי, והן על ידי הציבור הכללי (בירא עֲמִיקְתָּא).

מעבר לתופעה אנושית מעניינת זו, אני מביא לכם עניין זה כמצביע על אחת מתופעות הלוואי של מה שקורה, ויכול לקרות בכל מדינה שנכנסת לקושי כלכלי, אך נשארת חברה דמוקרטית. עול המיסוי המוצדק, והלא מוצדק, נמצא בקורלציה ישרה עם המאמץ של הנישומים לברוח מאותו עול.

רובם בעזרת מאמצים חוקיים, וחלקם דרך מקלטי מס, או גרוע מכך. והנה המעגל הסגור: קושי כלכלי, מיסוי גבוה, ניסיון מילוט, הקשחה של הכללים, האצה במאמצי המילוט, וחוזר חלילה. בפועל, מה שקורה הוא, שעלייה במיסוי, מנקודה מסוימת, נתקלת בכל כך הרבה התנגדות, שהכנסות המדינה מתחילות לקטון במקום לגדול.

גבייה של מיסים אינו דבר ליניארי, אלא עקומה שמגיעה לסוג של מקסימום קבוע, ולא משנה כמה יועלה שיעור המס. בארה"ב חישבו ומצאו, שלא ניתן לגבות יותר מכ-23% מן התוצר גם, וזאת כאשר שיעורי המס אף עלו לסביבות ה-90% (תקופת רוזבלט).

האם אנו מתקרבים אצלנו ל"פלאטו" כזה? לדעתי עדיין לא, אבל אנו נוסעים לקראתו במהירות הבזק. בסיס המס הניתן לגבייה קלה, קבוע פחות או יותר, וכל תוספת משמעותית תדרוש עבודה קשה מאוד של מס הכנסה. בינתיים העול על אלו שנמנים על ה"נגבים במקור" עולה בקנה מידה לא פרופורציונאלי. הן מן הגוון הישיר והן מן הגוון העקיף.

סגן שר האוצר, מיקי לוי, אמר היום שיהיו נדרשים צעדים כואבים, כי בלעדיהם נגיע לגרעון של 4.5%. אמריקה נמצאת היום סביב 7.6%. נכון שמה שטוב לה, לא ירשו לנו לעשות, אבל בכל זאת.... מיסים וקיצוצים לא רק מוצאים אנשים לרחוב, אלא יגרמו לבסוף להכנסות נמוכות יותר. חבל, שאף קובע מדיניות לא מדבר על כך.

מבצע

 

 

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.