הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת שוק ההון שבועית 10.5.2013 - מערכת Best Trader

סקירת שוק ההון שבועית 10.5.2013 - מערכת Best Trader

מדד ת"א 25

מדד ת"א 25 סיים עוד שבוע מסחר ללא בשורה משמעותית. הדשדוש הארוך שהחל אי שם באוקטובר 2012 (כן, כבר חלפו להם כשבעה חודשי שיעמום שבהם מדד המעוף "רץ לרוחב") נמשך ולא מתחשב בכל מיני הערכות שנזרקות לאוויר כבר שבועות רבים מצד אנליסטים וטכנאים מקומיים. נראה שהסוחרים המקומיים לא ממהרים לקנות את הסחורה ולא נסחפים אחרי תקוות שהמדד ידביק את הפערים הגדולים שנפתחו מול הבורסות מעבר לים. לפני מספר שבועות עמדנו על הפערים של מדד המעוף מול השוק האמריקאי וזה הזמן להמשיך לבחון את תמונת המצב. כשאני עושה השוואה של מדד מרכזי בישראל למדד מרכזי אמריקאי אני אוהב להביט על מדד ה- אס. אנד. פי. 500 משום שזהו המייצג המשמעותי ביותר לשוק המניות האמריקאי לטעמי. הגרף הבא מתאר מה עשו המדדים מאמצע שנת 2010 ועד היום (3 שנים תמימות):

 

גרף מדד המעוף מול אס אנד פי 500
 

זה אמנם נראה הזוי לראות פערים עצומים שכאלו כשכל העולם מדבר על שוק גלובלי ועל ההשפעות חוצות הגבולות אבל זהו המצב. זאת לא טעות, בעוד מדד המעוף ממשיך לדרוך בערך במקום כבר 3 שנים (תשואה מינימלית של כ-3%) מדד ה-S&P שובר שיאים חדשים ותשואה חיובית של למעלה מ-40% !!! שאלת השאלות היא כמובן עד מתי ימשיכו המדדים בארה"ב לרוץ צפונה ועד מתי ימשיך המעוף לדשדש. רבים מהמומחים מעריכים שהפערים יסגרו או לפחות יצטמצמו היות והמדד המקומי לא ישאר אדיש נוכח שבירת השיאים מעבר לים. בהנחה והם צודקים והפערים יצטמצמו סביר להניח שהאסטרטגיה הנכונה תהיה לונג מעוף ושורט S&P. יחד עם זאת, זה אולי המקום לציין שנקיטת אסטרטגיה שכזו עשוי להתבשל זמן רב ומצריכה הן אורך רוח והן כיסים עמוקים ובסופה כלל לא בטוח שהתמורה תגיע.
התחושה היא שהמדד המקומי פשוט "תקוע", בסוף השבוע הקודם ננעל המסחר על 1204.53 נקודות והשבוע  על 1203.19 נקודות. לא צריך להיות גאון כדי לראות שהשינויים מינוריים !  בסופו של דבר עוד שבוע חלף ונותרנו בתוך תחומי הדשדוש. הסוחרים במעוף חייבים להישאר קשובים למדד משום שעל אף שזה מתקשה לעת עתה לפרוץ - סביר מאוד להניח שפריצה, כשתהיה, אם תהיה, עלולה להוביל למהלך חד מאוד וזאת בגלל העובדה שהיקפי עסקאות השורט על המעוף גבוהות מאוד ופריצה עשויה להוביל לסגירה של חלק ניכר מעסקאות אלו. שוב נאמר, כמו בכל השבועות האחרונים כי כל עוד נע מדד המעוף בתוך רצועת הדשדוש הברורה - כל תנועה היא אקראית לחלוטין ולסוחרי מגמה פשוט אין בשלב הזה מה לעשות בשוק עד לפריצה ברורה לאחד הכיוונים.
אנו מזכירים כבר שבועות רבים ונציין זאת גם הפעם, מדד המעוף ממשיך בדשדוש. כל עוד לא יפרצו (פריצה ברורה) אחד מגבולות הדשדוש 1165-1248 לא יתקבל כל איתות חשוב בנוגע למדד וכי המדד ימשיך להתל בסוחרים פעם אחר פעם.
 

גרף המעוף

 

 

מבצע

 

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.