הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדד המעו"ף ומט"ח שבועית 10.8.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מדד המעו"ף ומט"ח שבועית 10.8.2012 מאת משה שלום FXCM

מדד ת"א 25:

 

סקירת מדד המעוף

 

כפי שציינתי בשבוע שעבר, סגירת פער המחירים, שנוצר עקב הפריצה מעל הגבול העליון של המשולש, ומעל רמת ההתנגדות של 1096, הייתה מחויבת המציאות. לאחר סגירה זו היינו צריכים לקבל רמז מהמדד על כוונותיו לטווח הקצר, וכך היה.

כמו כן, וכפי שציינתי, בחזית האינדיקאטורים, הסבירות לכיוון העולה הייתה הגדולה ביותר, וכך אמנם היה, כאשר היעד שציינתי של 1115 כמינימום הושג (1 סגול). עכשיו, כאשר במקום זה נמצאת פסגה כפולה, וכאשר היום האחרון דווקא הצביע על חולשה, אותם האינדיקאטורים, אשר הצביעו מעלה שבוע שעבר, תומכים בחזרה מטה.

מדד כניסת הכסף (2 סגול) יורד ללא הפסק מאז הפריצה, ומדד המומנטום (3 סגול) עדיין חיובי מאוד, אבל ההיסטוגרמה מתחילה לתת סימני חולשה על ידי סטייה מינורית של הנגזרת השנייה. בסה"כ, ובכפוף למה שקורה בעיקר בחו"ל, אומר שהשבוע יש סבירות גדולה יותר לחזרה מטה, לפחות לכיוון ה-1090.

כך ייווצר תחום דשדוש מלבני פשוט יחסית, וצר מאוד. שבירה של 1090 תכוון את המדד ללכת, ולבדוק את הממוצע הנע 35 יום העולה מלמטה. לעומת זאת, פריצה של 1115 תהיה מאוד חיובית, כי

למעשה אין ממש עצירה טכנית לתנועה כזו עד 1143.

 

סקירת דולר-שקל:

 

דולר שקל

 

למעשה לא קרה דבר משמעותי השבוע בדולר האמריקאי, אצלנו. הדרמות של הזמן האחרון הן כלפי מעלה, והן כלפי מטה, היו חייבים לעבור תקופה של צינון, וכך היה כאשר הדולר אכן יצר דשדוש בצורה של משולש מתכנס, כאשר ציר אותו דשדוש היה סביב הרמה העגולה של 4.00.

זו למעשה הרמה שהדולר גם סגר סביבה את השבוע (1 סגול). ההתלבטות הגדולה סביב הסיכוי ל"הרחבה כמותית" מכיוון הבנקים המרכזיים השונים בעולם מייצרת תמיכה ביורו, ועוזרת לדולר להיחלש.

החדשות הרעות המגיעות כל פעם מנתוני המקרו בחו"ל (אמריקה, אירופה, סין) מייצרים את הדחף לכיוון השני. סה"כ, הגורמים המקומיים אינם משפיעים כפי שעשו זאת בגלל ההחלטיות של הממשלה לטפל בבעיות הגרעון, ולייצר תוכניות קיצוצים ומיסים במהירות. מדברים כבר על 2013 באותה החלטיות.

וכך נשארנו עם דולר מתגבש, כאשר יש סיכוי סביר יותר ליציאה ממצב זה לכיוון מטה עקב הצורה הטכנית דווקא של התנועה.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.