הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירות שוק ההון 11.2.2013 - מאת משה שלום FXCM

סקירות שוק ההון 11.2.2013 - מאת משה שלום FXCM

סקירת אירועי מקרו שבועית:

 

 

סקירה טכנית שבועית, בגלובס TV, על מדד ת"א 25, הדולר-שקל, ומדד S&P500:


 

רוסיה, פוטין והזהב

 

במאמר מרתק בבלומברג:

http://www.bloomberg.com/news/2013-02-10/putin-turns-black-gold-into-bullion-as-russia-out-buys-world.html

למדנו שולדימיר פוטין, ראש וראשון במעצמה הרוסית המתחדשת, מנחה את מי שצריך לרכוש עוד ועוד זהב. למעשה, בכותרת, כותבי המאמר מקשרים בצדק בין הנפט היוצא, והזהב הנכנס, מאותה מדינה. מה יודע נשיא רוסיה שאחרים לא יודעים? ומה מניע אותו לומר לנו את כוונותיו? האם הוא כה נדיב בדרך כלל בלחשוף את מה שהוא עושה? במיוחד כאשר מדובר במהלכים אסטרטגיים כה חשובים לעתיד האומה?

 

התשובה נעוצה כמובן במאזן הגיאופוליטי הגלובלי. רוסיה, כמעצמה שקרנה ירדה פלאים, ונמצאת עכשיו בתהליך של שיקום כלכלי, והתאוששות מדינית, רואה את עצמה כמשקל מאזן אמיתי מול ארה"ב. לעומת זאת, עכשיו שסין עלתה על אמריקה בנתוני הסחר (3.8 טריליון דולר), יש האומרים שסין היא המועמדת לרשת את ההגמוניה האמריקאית.

 

המלחמה הקרה נתנה יתרון גדול מדי לרוסיה, כדי שזה יקרה בקרוב. כאשר סין תרחיב את מה שקורה בערי החוף שלה לתוך המדינה הענקית פנימה, וכשאר ייווצר שם מעמד ביניים סביבות ה-40-50 אחוז מן האוכלוסייה, זה אכן יהיה המצב, וסין תהיה המדינה החשובה בעולם. אבל עדיין לא.

 

במיוחד לא, כאשר מדובר ביכולת צבאית ודיפלומטית. רוסיה, ופוטין בפרט, אינם קומוניסטים, אבל שונאים את הקונספט של אימפריאליזם המערבי יותר מאשר קודמיו של הפוליטבורו. הכנעת בריה"מ הייתה והינה כתם שעדיין לא נוקה, ושרק שיקומה של רוסיה יכולה למחוק. זה אומר מדיניות חוץ אנטגוניסטית, וזה אומר עצמאות כלכלית ומוניטארית כמה שאפשר גדולה. הזהב הוא חלק גדול מן המהלך.

 

שימו לב להנמקה שניתנה לקניות הגדולות של המתכת הצהובה:

"The more gold a country has, the more sovereignty it will have if there’s a cataclysm with the dollar, the euro, the pound or any other reserve currency" או במילים אחרות: השחתת המערכת המוניטארית הסיסטמתית במערב, היא סכנה גדולה, ואנו נוקטים את כל הצעדים להתגונן מפניה.

 

בנוסף לשמירה על כל הזהב שנוצר במדינה, נקנה זהב בשוק הגלובלי, ובקצב המותנה בתנועת המחיר. 1500 ועכשיו 1600 היו רצפות בגרף ארוך הטווח. האם זה המחיר הממוצע שפוטין, והסינים, מוכנים לשלם?

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.