הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה

500 פיפס

11-07-2013

לאחר נאומו של ראש הפדרל רזרב, בן שלום ברננקי, אתמול בלילה (23:30), עלה היורו בכ-500 פיפס (3.4% !) בנר יומי אחד. הסיבה להתלהבות של כל קומפלקס הסיכון (מניות, מטבעות-אנטי דולריות, וסחורות) נעוצה כנראה באיזה שהוא קסם, הקיים באישיותו המהפנטת (עדיין) של איש שקט זה.

זה חייב להיות זה, אחרת קשה להבין את היקף השינוי בנכסים מן הדברים שהוא אמר, וזאת, במיוחד אחרי כל ההרגעות שקיבלנו מן הנגידים האזוריים, ומן הנגידים העולמיים האחרים.

לדעתי זו דוגמא נוספת לזמנים שאנו חיים בהם, דהיינו זמנים שה"נזילות" ("Liquidity") היא המהות, ולא פרמטר נלווה לפונדמנטלי, לטכני, ולמה שאני חושב שצריך ליישם, דהיינו לשילוב ביניהם. כמו שאמרו היום בבוקר ב-CNBC, מה שקרה היום בלילה הוא פן של מצב הסיכון הממונף המתמיד, בו נמצאים השחקנים הפעילים.

השילוב בין הטכנולוגיה, הגלובליזציה, והנזילות האינסופית, מייצר את התנאים ל"אירועים" כמו זה שראינו אתמול בלילה. קובעי המדיניות לעיתים סובלים מכך, ולעיתים הם מנצלים זאת לטובתם. כאשר אותו ראש פד, הגיע ונתן תחזית ארוכת טווח לצמצום בניסוי הגרנדיוזי הנקרא QE, השוק הגיב כה חזק, שהיה צורך בכמה ימי הרגעה די מבהילים.

עכשיו, כאשר הקרקע חרושה היטב, ומדד S&P500 הצליח להיות שוב מעל הממוצע הנע 50 יום, לא נשאר אלא לדחוף את העגלה של השורטיסטים עוד קצת במדרון, ולייצר צונאמי של חיוב בכל קומפלקס הסיכון.

כפי שכתבתי כאן אתמול, לא רק מניות עולות, טובות בעיני הפד, אלא רצוי גם דולר יורד, ואג"ח מדינה (10 שנים) עולה גם כן. התשובות לשאלות המוזמנות של אתמול בלילה, הצליחו לייצר את כל אלו יחד. כל הכבוד לבן.

מה זה אומר לנו? כמשקיעים וכסוחרים? שום דבר שלא אמרנו לעצמנו קודם לכן. אנו חייבים להתייחס לנאום של קובעי המדיניות בקליבר של ברננקי, דרגי, או קורודה, כאירוע פתאומי, בעל פוטנציאל להעלות לנו חיוך רחב אם אנחנו נמצאים בכיוון הנכון, או להפעיל את כללי ניהול הסיכונים, במקרה שלא שיחק המזל.

כמו כל אירוע פתאומי: פוליטי, כלכלי, או בטחוני, היכולת לקבוע סבירויות לגבי תוצאות אותו אירוע הוא מינימאלי, ולכן הפעלתי את המונח "מזל" בהקשר זה. 500 פיפס ביורו הוא פשוט מקרה קיצוני להדגמה. דרך אגב, חשבו על אנשי עסקים המגדרים לצורך עסקי ולא משתתפים למשחק הספקולציה המטריף הזה....

סוף שבוע טוב לכולם.

משה שלום

 

מבצע

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

תגיות: משה שלום, FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.