הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> מקיצוניות לקיצוניות

מקיצוניות לקיצוניות

11-09-2013

והנה, כולם מתחילים לשאול את עצמם אם התיקון במדדי המניות אכן הסתיים, או לא. השאלה לגיטימית, ונענית כמובן על פי המתודולוגיה של כל אחד מאיתנו. דעתי, במקרה זה, מושפעת כמובן מן ההיבט הטכני, וממה שהמדד מראה לנו שהוא עשה.

אבל יש כמובן את האנליסטים הפונדמנטליים, את "קוראי מחשבות הפד", וכל האחרים, אשר יגידו לכם תשובה מנומקת שונה. מבחינתי, העובדה שהירידה הייתה בדיוק 50 אחוז מן העלייה הקודמת (זאת שהחלה ב-24 ליוני):

US DOLAR - INDIAN RUPIE

היא משמעותית, ומראה שהסוחרים-משקיעים פשוט "ניצלו" את ההתפתחויות הפוליטיות, סביב סוריה, כדי לבצע את התיקון הקלאסי, למהלך מגמתי. וכאן נכנסת התחושה ששוב אנו עוברים, גם כאן, מקיצוניות לקיצוניות, ללא סיבה ממש מוצדקת.

כמו שראינו (די בתדהמה אני חייב לומר) את ההתמוססות של כושר ההחלטה של מנהיגי המערב, כך אנו עדים למעבר מפסימיות גדולה לאופטימיות מחודשת, ואדירה, במה שקורה בשוקי ההון. תאמרו שזה קשור, וזה נכון, אבל החזרה מעלה הראתה לנו כמה הכסף רוצה עדיין להצטרף לכל מהלך חיובי, ברגע שזה ניתן לו.

העובדה שהפד עומד להכריז כנראה על קיצוץ של כ-10 מיליארד דולר, בהזרמה החודשית, מוכלת מזמן בפסיכולוגיה של הפעילים, ותהיה הפתעה גדולה אם אחרי נתוני התעסוקה האחרונה אנו נראה משהו אגרסיבי יותר. וכך, כאשר העננה (המזערית ממילא) הסורית מתפוגגת, ניתן לחזור ולבחור את אפיק המניות כזה שיביא תוצאות כבעבר.

יש עדיין שאלה מעיקה, ומזיקה לבריזה האופטימית המתחדשת, ואלו כמובן הריביות הגבוהות באג"ח ה-10 שנים שמסרבות להתאים את עצמן לשינוי באווירה. ויש כמובן את הנתונים עצמם בכלכלה האמיתית, שאינם מאשרים את התחזיות הניבטות מן ה-Forward Earnings שהחברות מדווחות לנו.

אבל מה כל זה משנה: יש המון כסף חדש, כל חודש, וכל עוד הוא יופנה בעיקר להשקעה, ולא לפעילות כלכלית אמיתית מאסיבית, וכך לא יסכן את חזית האינפלציה, יש להניח שנראה את אותה התלהבות, כל פעם מחדש.

(אחרי חופשה קצרה, שוב אתכם, ובהזדמנות זו מאחל שנה טובה ופורייה, וגמר חתימה טובה)

משה שלום

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

 

מבצע

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

תגיות: משה שלום, FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.