הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 12.12.2014 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 12.12.2014 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף – שוב שיא חדש !!!

בסקירות הקודמות ציינו את נקודת התמיכה סביב 1420 נקודות וחידדנו כי הסיכוי לעליה גדול מהסיכוי לירידה כל עוד שומרים על רמת תמיכה זו. פריצת הדשדוש נתנה את האות לראלי ובחודש האחרון תורגמו סימני העוצמה במעו"ף לכדי טיפוס לשיאים חדשים ופתאום 1,500 כבר לא נראה כל כך רחוק.  ככל הנראה האווירה החיובית כאן כדי להישאר בימים ובשבועות הקרובים... אם רציתם "ראלי סוף שונה" – קיבלתם !

מדד תא 25


מדד ת"א 25 – גרף שבועי, 1,487.81 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

מדד S&P500 – השבוע לא נשבר שיא חדש !!!

אחרי שהתרגלנו לשיא חדש כמעט בכל שבוע – החדשות הן שהשבוע לא נשבר שיא חדש במדד ה-S&P500. מוקדם לומר אם אנו ערב תיקון נוסף אבל בכל זאת חשוב להדגיש כי יתכן ונעילת המסחר היום בלילה (יום שישי) תבשר משהו משום שאנחנו ממש נתמכים על רצועת המסחר התחתונה.  קשה מאוד לנבא את העתיד אבל חשוב לומר שהפחד בשווקים בארה"ב כן מתחיל לחלחל ואת זאת ניתן לראות ע"פ מדד ה-VIX (מדד הפחד) שרשם השבוע זינוק מרשים של עשרות אחוזים !!! אמנם מחירי הנפט הנמוכים מסייעים לתעשיה אך מנגד שווקים רבים בעולם חווים תיקון אלים ובמקביל גם סקטור האנרגיה האמריקאי מעיב על המדד כשהוא לא מפסיק לחטוף.

מדד S&P500

 
מדד ה-S&P500 – גרף שבועי, 2,035.33 נקודות. קרדיט: FXGraph

דולר שקל – האם ההתנגדות תיפרץ בקלות ?

כבר רבות דובר כאן על מגמת העליה העוצמתית בדולר שקל. המגמה הזאת נתמכת ע"י גורמים חיצוניים בעולם (ראו עוצמת דולר אינדקס) והרבה פחות ע"י גורמים בשוק המקומי (אם כי גם לשוק המקומי יש חלק).

דולר שקל

 
דולר-שקל גרף חודשי קרדיט: FXGraph
בשבועיים האחרונים נשק הדולר לרמות 3.99-4.00 ₪ ונסוג מעט (התנגדות חריפה שצוינה כאן מפורשות בסקירה האחרונה). תמיכה מצד הגורמים שהביאו את הדולר להשתוללות של החודשים האחרונים ונמשיך לראות את הדולר במסע ההתאוששות שלו, אם כי לא רק אלו שכן השבועות האחרונים הביאו עימם רכיב אי ודאות חדש נוסף בדמות סימני שאלה פוליטיים.

 

הנפט ממשיך בקריסה !

הנפט לא נעצר וממשיך בהידרדרות הארוכה שלו תוך שהשבוע נגע ב-60$ לחבית. שפל שלא נראה מאז שנת 2009 !!! הצלילה במחיר הנפט עשויה לחולל שינוי משמעותי בשוק האנרגיה העולמי שכן מאחורי הקלעים מתחוללת מלחמת אינטרסים. חברות אמריקאיות מתחום האנרגיה מעוניינות בשמירה על מחירי נפט גבוהים ואילו הסעודים מעוניינים להוזיל את מחיר הנפט באופן זמני כדי לרסק את החברות האמריקאיות ולגרום להם לעצירת פרויקטים מחוסר כדאיות ולגל פשיטות רגל (משום שעלויות ההפקה בארה"ב גבוהות יותר מסיבות שונות) ולאחר שידללו את יכולותם של האמריקאים להקפיץ שוב את מחירי הנפט. מי ינצח במלחמת האינטרסים – רק ימים יגידו.

נפט


נפט גרף שבועי קרדיט: FXGraph

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.