הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 14-8-2015 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 14-8-2015 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף – המנטרה נשמרת. אין שום שינוי משמעותי. מדד המעוף נמצא במגמת עליה כבר תקופה ארוכה מאוד. בשבועות האחרונים אנחנו עדים לתיקון קל או מה שאוהבים לכנות כ"מנוחה קלה". פרשנים קוראים לזה "מאניה – דיפרסיה" אבל די ברור שמדובר כאן בסך הכל בצבירת כוחות לקראת פריצה לגל העליות הבא שאם לא יקרה כאן משהו יוצא דופן יגיע במוקדם או במאוחר.
מדד תא המעוף טרייד וואן

 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי 1,711.66 נקודות. קרדיט: Trade One (מערכת המסחר הכוללת מערכת ניתוח טכני און ליין מובנית)
מדד ת"א נפט וגז – בסקירות הקודמות כתבנו כאן:
"המדד נבלם על נקודת התמיכה שסומנה על ידינו די מזמן. השאלה היא כמובן האם התמיכה תחזיק מעמד או תשבר וזה כמובן תלוי בעיקר בשאלה מרכזית אחת והיא: מהי מידת החששות של המשקיעים בסקטור משינויים נוספים במשק הגז/נפט."
אז היום כבר יש לנו תשובה די ברורה, המשקיעים מריחים את אישור מתווה הגז ופיזור הערפל האופף את כל העניין הכרוך סביבו וככל שכך מניות הגז מוצאות קונים בתמיכה ומרימות את הראש. אגב, זה מאוד מעניין משום שהטיסה מעלה בשבועות האחרונים מגיעה על רקע צלילה במחירי הנפט בעולם, מה שמסביר היטב את סדר העדיפויות של המשקיעים במניות המובילות את המדד (מחירי האנרגיה בעולם לא ממש ישפיעו על הרווחיות של החברות המובילות את המדד, לפחות לא כגורם מרכזי שישפיע).
מדד תא נפט וגז טרייד וואן 
מדד ת"א נפט וגז – גרף שבועי 1,197.92 נקודות. קרדיט: Trade One (מערכת המסחר הכוללת מערכת ניתוח טכני און ליין מובנית)

מדדי חו"ל מדד: S&P500  / דאקס

בסקירות האחרונות אנו חוזרים פעם אחר פעם על כך שמדד S&P500 מדשדש כבר כמה וכמה חודשים. למען האמת אין חדש בקשר למדד זה מהסקירות הקודמות לפחות עד שהוא יוכיח שהמלבן שבו הוא נמצא יפרץ. רק נזכיר כי המדד, למרות החולשה, עדיין נמצא במגמת עליה מובהקת (לפחות עד שיוכח אחרת). קשה להתעלם מהעובדה שהתנודתיות עולה בתוך גבולות ה"מלבן". זה אמנם חסר כל משמעות משום שהקונים באים בדיוק בזמן שהם אמורים להגיע אבל יותר ויותר פרמטרים טכניים מלמדים על חולשה ועל סטיות שליליות (סטיה ברורה מאוד ניתן לראות במתנד  MACD בגרף המצורף).
SP 500  
מדד S&P500 – גרף שבועי 2,083.39 נקודות. קרדיט: FXGraph
מדד ה- DAX : המדד המעניין כשמדברים על השקעות בחו"ל בימים אלו הוא מדד הדאקס (גרמניה) שתיקן באופן מדויק להפליא תיקון פיבונאצ'י 38.2% . לאחר הנגיעה בקו התמיכה המדויק של חיתוכי פיבונאצ'י הגיע גל של קונים שהקפיץ את המדד מעלה. קשה לקבוע אם התיקון הטכני בדאקס כבר מאחורינו אך ניתן לומר בסבירות גבוהה מאוד שמגמות עליה ארוכות טווח לא מסתיימות כך ולכן ניתן לומר שגם אם המדד עדיין לא סיים לתקן, חזרה למגמת עליה לאחר סיומו של התיקון היא התרחיש הסביר ביותר. בשבועות האחרונים, בדומה למצב במדד ב-S&P, קיבלנו הגדרה ברורה לגבולות הגזרה שלנו במדד הדאקס (11,808-10,840 נקודות). למעשה עד שלא נשבור / נפרוץ את הגבולות האלו לא ניתן יהיה לקבוע באופן חד משמעי מהו הכיוון בטווח הקצר – בינוני משום שכל עוד מגיעים כוחות קונים מסיביים בדיוק בתמיכה וכוחות מוכרים מסיביים בהתנגדות - אנו כלואים !
מדד הדאקס  
מדד הדאקס – גרף שבועי 11,014.63 נקודות. קרדיט: FXGraph
אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.