הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סיכום שבוע עבור מדד ת"א 25 והדולר-שקל 14.9.2012 - מאת משה שלום FXCM

סיכום שבוע עבור מדד ת"א 25 והדולר-שקל 14.9.2012 - מאת משה שלום FXCM

סיכום שבוע עבור מדד ת"א 25 והדולר-שקל

 

מדד ת"א 25:

 

מדד תא 25

 

שבוע שעבר, ציינתי כאן, שהמפגש בין המדד, והאלמנטים הטכניים המשולבים של הממוצע הנע 35 יום (בשחור), ורמת התמיכה של 1105, יכול ליצור נקודה קלאסית של תגובה חיובית. כמו כן, בתקופה זו של נגידים משתוללים, אין ספק שאלמנט טכני כה חיובי יפגוש כנראה רקע מקרו-כלכלי שיגרום למדד לעבור את מכשול רמת ה-1124, ולכוון אותו ליעד הברור של 1143.

כך היה (1 סגול).

יש ציין שהתנועה איננה מיוצרת על ידי נרות בעלות אופי משכנע ביותר, וזה מתבטא באופי הרפוי במקצת של המומנטום (3 סגול) בכול התהליך הזה. רק אינדיקאטור כניסת הכסף למדד (2 סגול) מציג אופטימיות אדירה, וכניסה מהירה של הון לתוך הנכס הפיננסי הזה.

בעתיד המיידי, דהיינו ביום רביעי הבא, יש לשער שהמדד אכן ימשיך לכיוון 1143, וזאת בדיוק מאותן סיבות שציינתי כאן. טכנית, אין סיבה למעצור עד אז, ופונדמנטלית אין כנראה צורך להרחיב על מעשה הקוסמות של הנגיד התורן, והפעם של בן שלום ברננקי.

במדיה ונראה בוול סטריט את תופעת "קנה את השמועה-מכור את העובדה", ההגעה ת-1143 תהיה קצת יותר קשה ותיקח קצת יותר זמן.

 

 

דולר-שקל:

 

דולר שקל

 

שבוע שעבר ראינו את השפעתו של מריו דראגי, והשבוע אנו רואים את זו של בן ברננקי. בשני המקרים מדובר ב-QE ללא מגבלות כמעט. האחד, גם בזמן, וגם בכמות, והשני בזמן, אבל מוגבלת בכמות של 85 מיליארד דולר לחודש (!!).

ויש גם משהו משותף נוסף, והוא האופי האנטי דולרי של כל המעשים האלה: אצל מריו דראגי כי מטרתו להראות יורו חזק כסמן של חוזקו של האיחוד המונטארי של 17 המדינות החברות בו, ואצל בן ברננקי, עקב ההשחתה הפשוטה הנובעת מהדפסה של ניירות נוספים ללא גיבוי או עוגן אמיתי כלשהו.

המשקיעים הראו שהם מבינים את הרמז, וראינו את הדולר צונח מול המטבעות האחרות, הסחורות (הזהב!), וכנגד המניות. הדולר שלנו אינו יוצא מן הכלל ומעשי בן ברננקי פשוט האיצו את התהליך, שציינתי כאן כבר כמה פעמים, והוא של המגמה השלילית בדולר שלנו מאז שבירת המשולש המתכנס סביב 4.02.

שימו לב שהגענו עכשיו להצטלבות טכנית הכוללת רמת תמיכה (3.918), קו מניפה ראשון של כל העלייה מאז 3.7 והתקרבות תיקון פיבונצ"י של 50% (1 סגול). כמו שציינתי סביב 3.95, אומר גם כאן: אינני חושב שמיצינו את המגמה היורדת, אבל יכול להיות שהשילוב הטכני הזה יהווה סיבה לדשדוש קצר. יעד סביר לנקודה חשובה במגמה היורדת נראה יותר סבירה סביב 3.88 (4 סגול), שבו יש את הגבול התחתון המשותף של התעלות היורדות (הגדולה, והצרה בהרבה). מאז שבירת 4.02 אנו רואים את המומנטום מלווה בחוזקה את התנועה (2 סגול), אבל עדיין לא ראינו שם ערכים קיצוניים מדיי לדאגה. 

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.