הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> אפל ממשיכה לעלות אך לא מצליחה לבלום את השוק

אפל ממשיכה לעלות אך לא מצליחה לבלום את השוק

15-08-2013

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
חוסר וודאות בנוגע לפד גורמים עצבנות למניות בוול-סטריט ומוסיפים לדוביות בשוק. וול-סטריט ירדה ביום רביעי, עם מדד הדאו ג'ונס שרושם את יום המסחר הגרוע ביותר מאז סוף יוני, בעוד המשקיעים מהרהרים מתי הפד עשוי להתחיל ולסגת בהדרגתיות מתוכנית התמריצים הכלכלית, תוכנית שעזרה לדחוף את המניות למעלה לשיאים היסטוריים לאחרונה.
מחזורי המסחר נותרו נמוכים ועמדו על רמה של 5.4 מיליארד מניות, מתחת לממוצע היומי השנה של 6.4 מיליארד מניות, בעוד עונת הרווחים מתקדמת לסיומה והאינדיקטורים הכלכליים מראים תמונה מעורבת ומסבכים את הניבוי לגבי פעולת המדיניות הבאה של הפד. הפד רכש עד כה 85 מיליארד דולר של אג"ח מדי חודש בכדי להותיר את רמת הריבית נמוכה ככל האפשר. חלק מהאנליסטים מצפים כי הפד יחל לסגת מתוכנית רכישות האג"ח כבר בחודש ספטמבר אם הנתונים יראו כי הכלכלה משתפרת.
הירידות ביום רביעי הואצו בשעה האחרונה של המסחר ומדד ה-S&P500 ננעל בירידה של 0.5%. 9 מתוך 10 הסקטורים של השוק רשמו ירידות, כאשר סקטור הטכנולוגיה היחיד שרשם עליות, אך חסרות חשיבות עם עליה מזערית של 0.01%. מניית אפל (AAPL) הצליחה להשאיר את סקטור הטכנולוגיה צף מעל לפני המים, לאחר שהמניה המשיכה לעלות, הפעם בעוד 1.8% לרמת 498.50$ במחזור מסחר גדול מהממוצע. המניה חצתה במהלך היום את רמת 500$, בפעם הראשונה מאז חודש ינואר, אך לא השכילה לנעול את היום מעל לרמת המפתח המשמעותית. ביום שלישי, המשקיע האגדי, קארל איצ'ן, השתמש במערכת הטוויטר כדי לחשוף פוזיציה גדולה במניה. דיווחים אתמול מקרן הגידור Omega Advisors הראו כי גם הקרן האחרונה לקחה פוזיציה במניה. יחד עם זאת העוצמה היחסית של המניה, עמדה בצל של מניות השבבים שצללו ב-1.6% למטה.
בעוד סקטור הטכנולוגיה הצליח לסיים בירוק, סקטור הסחורות השיל 0.2%, לאחר שבילה את מרבית יום המסחר בטריטוריה חיובית. תעשיית מכרות הזהב תרמה תרומה משמעותית לביצועי היתר של הסקטור, בעוד תעודת הסל על מכרות הזהב ה-GDX, נוסקת ב-5.6% לרמה של 28.7$. החוזה על הזהב טיפס ב-1.1% לרמה של 1,334.60$ לאונקיה.
מניות הקמעונאות היו בין היורדות הגדולות של היום, לאחר שבית הכלבו הגדול מייסיס (M) דיווח על ירידה בלתי צפויה במכירות, בעודו מאשים את היסוס הצרכנים להוציא כסף על פריטי מותרות. מניית M נפלה ב-4.5% לרמה של 46.33$. המתחרה נורדסטורם (JWN) איבדה 1.1% לרמה של 59.54$. בניגוד למגמה בסקטור, ג'יי.סי.פני (JCP) זינקה לקראת סיום המסחר, כאשר 37% מנפח המסחר מגיע ב-10 הדקות האחרונות ליום המסחר. המניה סיימה בעליה של 3.4% לרמה של 13.11$. הניו-יורק פוסט דיווח בטוויטר כי מכירות הרשת חיוביות עד כה החודש.
חמישי:  יום חמישי מציג יומן כלכלי עמוס לסוחרים, עם דרישות האבטלה, מדד המחירים לצרכן CPI, וסקר האמפייר סטייט לבחינת מצב הייצור במדינת ניו-יורק, כולם בשעה 8:30 שעון ניו-יורק. התפוקה התעשייתית תתפרסם בשעה 9:15, בעוד סקר הפילדלפיה פד יתפרסם בתוך המסחר בשעה 10:00. באותה שעה ישוחרר סקר אגודת הקבלנים.
עוד פריט משמעותי ביומן הסוחרים היום הם הדוחות של וול-מארט (WMT). מניות נוספות שצפויות לדווח יכללו את: KSS, EL ו-PRGO לפני צלצול הפעמון לפתיחה. JWN תפרסם דוחות לאחר הנעילה, יחד עם DELL שהודיעה שתקדים את פרסום הדוחות לאחר שהיתה אמורה לפרסם רק בשבוע הבא.

אחרי הנעילה: סיסקו (CSCO) צללה בשעות המאוחרות ב- 9.6% במחזור מסחר כבד, לאחר שדיווחה על רווח של 52 סנט למניה ברבעון האחרון והצליחה להכות את תחזית האנליסטים בסנט בודד. יחד עם זאת החברה שיגרה תחזיות להמשך השנה שעמדו בקצה התחתון של הערכות השוק. נוסף על כך החברה הודיעה על פיטורין של 4,000 עובדים או 5% מכוח העבודה. המשקיעים ברחו בעקבות זאת מהמניה
נטאפ (NTAP), ,חברת ציוד הרשתות נסחרה בירידה חדה של 3.5% אחרי הנעילה, לאחר שהחברה דיווחה על דוחות רווח שפיספסו את תחזית האנליסטים בשורת המכירות. החברה הרוויחה ברבעון האחרון 53 סנט למניה על מחזור מכירות של 1.52 מיליארד דולר. האנליסטים ציפו לרווח של 49 סנט למניה והכנסות של 1.53 מיליארד דולר.
אג'ילנט (A) קפצה ב-3.2% לאחר שהחברה דיווחה על רווח לרבעון האחרון שהיכה את תחזית האנליסטים ב-6 סנט. עבור הרבעון הרביעי, אג'ילנט צופה לרווח של 77 סנט למניה, בשורה אחת עם תחזית האנליסטים שעמדה על 76 סנט למניה.
רשת המסעדות דין פודס (DF) הודיעה כי תבצע ספליט הפוך בערך של 2:1 במניה. המניה עלתה בתגובה לכך ב-1.38% לאחר הנעילה. המטרה של החברה להעלות טכנית את מחיר המניה לצרכי מסחר. הספליט צפוי להתבצע לאחר הנעילה של ה-26 לאוגוסט. כל 2 מניות של החברה יהפכו למניה אחת ובכך כמות המניות הנסחרות של החברה תקטן ל-94.3 מיליון מ-188.5 מיליון כיום. המהלך לא ישנה את שווי השוק של החברה.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.