הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> חובה הדיווח

חובה הדיווח

פורסמו עכשיו אחזקותיהם של הגדולים מבין המשקיעים: סורוס, באפט, פולסון, אייקאן, אייקמן, וכו... (דוחות 13F), וממה שאנו למדים מהן ניתן להסיק מסקנה ברורה אחת: אין הסכמה על רעיון כלכלי אחד ברור, חוץ מן האמונה ששוק המניות האמריקאי הוא המקום (או לפחות היה המקום) להיות בו עד סוף הרבעון הקודם.

את זה כבר יכולנו לנחש אבל עוד גורם מעניין התגלה באותן דוחות, והוא הפיזור של ההשקעות אצל מנהלי ההשקעות אלו (דוגמא: לסורוס יש יותר מ-200 אחזקות שונות). עניין זה מראה שוב שאין כל כך ריכוז בסקטור בודד, או שניים, אלא ש"השוק" הוא המטרה כרגע.

זה מפתיע כמובן כי אנו יודעים כמה הפיננסיים, למשל, נהנו מתשואת יתר לאחורנה. יש כמובן אחזקות היסטוריות גדולות בעלות משקל יתר, אבל הגיוון הוא היום שם המשחק. למרות עובדה זו, אין ספק שעלייה של פי שניים באחזקותיו של גורו כזה במניה, כמו במקרה של סורוס עם אפל, מעורר עניין וכותרות, למרות שמי שייכנס ויבדוק, יראה שההשפעה של כל אחזקותיו במניה זו, אחרי העלייה, עדיין לא מתקרבת ל 0.2% (!).

ומה כל זה אומר לנו כמשקיעים-סוחרים? שהאופטימיות לגבי השוק האמריקאי, כמוביל של שווקי המניות הינה כרגע מושרשת מאוד, וזאת דווקא כאשר מתחיל להתעצם רעיון הצמצום של ההרחבה הכמותית.

עדיין לא ברורה הדרך והכמות של ביצוע אותו צמצום, אבל המסרים המגיעים מן הפד ברורים. הם הולכי לבצע זאת. על פי תורתם של "משקיעי הערך", למניות חיים משלהן, הנובעות מן הביצועים של החברות. אני, אישית, חושב שיש תקופות בהן המקרו יכול בהחלט להתגבר על כל שיקולי הרווחיות, ולהשפיע כגל צונאמי.

העובדה שיש אפשרות היום להגן על התיקים, ובזול יחסית עקב סטיות התקן הנמוכות היסטורית, לא נעלמה מעיני אותם משקיעים, והגידול של אחזקות PUT על השוק כולו מראה זאת היטב. יכולת ביצוע אותה הגנה בנזילות מוחלטת כמעט מקלה גם היא.

החלטת הפד, לגבי אופי ומסלול הצמצום, יתקיים בספטמבר, ועד אז יש פשוט לשים לב לשינויים לגבי המגמה של השוק האמריקאי, והסקטורים המובילים בו (בעיקר הפיננסי). כמו כן, לדעתי, יש לקחת קצת זמן ולעבור על מה ש"הגדולים" מחזיקים לצורך קבלת רעיונות השקעה שבהן ניכנס על פי שיטת המסחר המקובלת עלינו.

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

 

מבצע

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

תגיות: משה שלום, FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.