הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> מי את(ה)? מאת משה שלום FXCM

מי את(ה)? מאת משה שלום FXCM

16-07-2013

בגדול, ניתן לחלק את המשתתפים הפרטיים, בשוק המניות הגלובלי, לארבעה סוגים:

המשקיעים:
אלו הרואים בכניסה לפוזיציה ככניסה להשתתפות בעסק. הם מצפים לא רק לעלייה בערך המניה עצמה, אלא לתזרים הכנסות (דיבידנדים) הנובע מן ההצלחה שהם צופים לה. נדרשים המון "שיעורי בית" בסוג כזה של השקעה, הן ברמת המיקרו, והן ברמת המקרו, כאשר, בנוסף לבלתי צפוי, זו נקודת התורפה הגדולה, עבור רוב המיישמים מתודולוגיה הזו.

הספקולנטים:
אלו הרואים במניה כלי לרכב עליו, לתקופה קצרה, או ארוכה, מבלי לנסות אפילו להבין את מהותו. אין כאן עניין של קשר רגשי, או עסקי, אלא ניצול מגמת התנועה לרווח הון. לצורך זה אין כל עניין בדוחות, בהבנה של טיב ההנהלה, ביתרון יחסי של המוצר וכו... פשוט "יעלה או יירד". כאן, שיעורי הבית פחות אינטנסיביים, אבל נדרשת הקפדה נוקשה על כללים, הן בשיטת המסחר והן בניהול הכסף. שילוב שקשה למצוא אצל הרבה אנשים.

המהמרים (Beters):
אלו ה"חייבים להיות צודקים". כמו שיש כאלה בספורט, בפוליטיקה, ובכל תחום אחר של הפעילות האנושית, גם בשוק ההון יש כאלה שעצם אישור דעתם מהווה עבורם עיקר העניין. הרווח, או ההפסד, אינו המטרה, אלא היכולת לומר לעצמם. ולסביבתם, כמה הם "גאונים". שיטה כאן אין, וגם מחקר לא נדרש. רק תכונות אופי שברוב המכריע של המקרים יביא להתרוששות מהירה.

המכורים (Gamblers):
אלו המשתמשים בשוק ההון כקזינו. האדרנלין נטו היא מטרתם. בניגוד למהמרים, הם נמצאים במעגל של איבוד שליטה, ולרוב יהיו מכורים לא רק בתחום זה, אלא בכל דבר שניתן להשתמש לצורך ה-Rush התורן.

לסוג השלישי, והרבעי אין תאריך תפוגה ארוכה, וגם כך אין הרבה אפשרות לשכנע אותם לפעול אחרת. יש לומר, בכל זאת, שככל שהטכנולוגיה ביחד עם הגלובליזציה מתקדמות, הם יהוו משקל גדל והולך במחזורים.

נשארנו עם שני הסוגים הראשונים. מי אתם? והאם הספקתם להגדיר היטב את מהותכם? חשבון נפש זה אינו רק עניין אקדמי, אלא גורר מסלולי לימוד, וניסיון, שונים לחלוטין. ללא ההכרה הברורה לאיזו קטגוריה אנו שייכים, איננו יכולים לתכנן את אותם מסלולים.

משה שלום
 

מבצע

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

תגיות: משה שלום, FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.