הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדד המעו"ף ומט"ח שבועית 17.8.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מדד המעו"ף ומט"ח שבועית 17.8.2012 מאת משה שלום FXCM

מדד ת"א 25:

לצפייה בסקירה דולר שקל 

 

מדד המעוף

 

כפי שציינתי שבוע שעבר, הפסגה הכפולה שקיבלנו סביב רמת ההתנגדות של 1115, והירידה באינדיקאטורים, כמו מדד כניסת הכסף, הביאו לסבירות גבוהה יותר לירידות, וכך קרה. כמו כן, ציינתי אז, שהשילוב של רמת תמיכה סביב 1090-85, והממוצע הנע 35 יום, יהווה את היעד לירידות האלו, וגם זה היה לנו.

כך, באמצע השבוע ראינו את ההמשך המתבקש למה שהיה שבוע שעבר, דהיינו ניסיון לעקוב אחר המדדים בעולם, ולחזור קמעה מעלה, לכיוון היעד הברור לכל, דהיינו אזור רמת המחיר של 1115, אשר חסמה את תנועת המחיר כבר פעמיים בעבר הקרוב (1 סגול).

שימו לב, שבמאמץ העולה המחודש, ראינו את המדד מתגבר על רמת התמיכה, שהפכה להתנגדות, סביב 1096 (אזור שהיה גם סגירת פער המחירים של הפריצה), ונתון טכני זה מביא אותי לחשוב שלפנינו מאמץ אמיתי להגיע לפחות עד 1115 ללא בעיה.

לשבוע הבא יש לנו גיבוי די מאסיבי מן האינדיקאטורים: מדד כניסת הכסף (2 סגול) התהפך, ועכשיו מראה שיש כסף שתומך בתנועה מעלה, ומדד המומנטום (3 סגול) מתייצב לאחר שהיו כמה ימים של היסטוגרמה שלילית.

כל אלו אומרים שהניצן העולה הראשון, שראינו מתחיל באזור 1085, הוא בעל פוטנציאל אמיתי, ושיש אולי סיכוי טוב שנראה מעבר, אפילו מעל 1115. במקרה כזה אין כמעט מעצור עד 1143. אם המדד אינו עובר את 1115, וחוצה מטה חזרה את 1085, נראה בזה כשלון קשה, בגלל קיומם של אותם האפיונים בדיוק, דהיינו הגיבוי באינדיקאטורים. במקרה כזה, הדרך תהיה סלולה מיידית ל-1065, עם סיכוי טוב להגעה עד 1044.

 

דולר-שקל:

 

דולר שקל

 

בדולר שלנו הייתה הפתעה לא קטנה, כאשר זה החליט ללכת, ולבדוק מלמטה, את קו המניפה השלישי סביב 4.06. המשולש המתכנס המינורי, שהיה לפני כן, הראה אז סימנים של תבנית המשך, דהיינו תבנית שהיציאה ממנה היה אמור להיות כלפי מטה במקרה זה.

העובדה שמדובר בסוג של "אירוע חיצוני ופתאומי" (דיבורי איראן), ושעבור כאלה הניתוח הטכני אינו תקף, לא שינתה את העובדה שעכשיו הדולר היה צריך להחליט מה לעשות בהגעה לאותו קו מניפה.

בפועל הוא יצר משולש מתכנס ברמה גבוהה יותר, אשר בסיסו נמצא סביב 4.02 (1 סגול). אותו משולש מתכנס הוא רחב יותר וגבולו העליון בנוי מן השיאים הגבוהים יחסית של התנועה הגדולה האחרונה.

זה משנה קצת את התסריט שחשבתי שיקרה, ובמקום לראות את עיכול העלייה הגדולה בעזרת זיגזג של שלושה גלים, אני עובר לדעה של תיקון יותר מדשדש בזמן, אשר אמצעיתו סביב 4.02-01.

זה אומר שתנועה מטה מוגבלת עכשיו במסגרת אותה תבנית, דהיינו הגבול התחתון של המשולש סביב 3.95-4.00. חצייה והתבססות מתחת לקו המניפה השני ישנה זאת, ונחזור אז לתסריט ההגעה לאזור ה-3.88 כיעד הגיוני של כל התיקון הטכני היורד.

מעבר מעל הגבול העליון של המשולש, תרמוז מייד לרצון הדולר לחזור, ולבדוק, את אזור המחיר של 4.09-4.1, עם סיכוי טוב ליצירת שיא חדש.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.