הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 18.12.2015 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 18.12.2015 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף- אז כמובן ש"ראלי סוף השנה" לא היה לנו אלא ההפך הגמור מכך. לכל מקום שאליו הביטו המשקיעים הם קיבלו תמונה לא ברורה וכנראה שיותר מידי גורמי אי-ודאות גרמו לכך שרבים יעדיפו לנוח בדצמבר. כשמסתכלים על מדד הבנקים הנחלש, ששבר השבוע תמיכה חשובה (למרות שהאקורד הסיום של השבוע היה דווקא חיובי וביום ה' טיפס 1.52%) - מבינים שעיקר ההחלשות במעוף מגיעה משם ועד שזה לא יתחזק קשה לראות את המעוף חוזר לטפס.
גרף מדד תא 25 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי 1,519.08 נקודות. קרדיט: FXGraph
גרף מדד תא בנקים 
מדד ת"א בנקים– גרף שבועי 1,333.52 נקודות. קרדיט: FXGraph
מדד ת"א נפט וגז – מאז ספטמבר 2014 נמצא מדד הנפט גז תחת לחצים שונים. הדברים לידי ביטוי בכך שהמדד קובע פעם אחר פעם שיא נמוך יותר מקודמו. השבוע אישר רוה"מ נתניהו ובכך אישר את מתווה הגז. ספק אם זה יקטין את חוסר הוודאות מצד המשקיעים לאורך זמן משום שכעת אנו צפויים לדיונים בבג"צ והדרך להפקת הגז עוד ארוכה. טכנית ראינו השבוע בלימה על נקודת תמיכה חשובה (892 נק') ומיד אחריה זינוק במניות הגז ונעילה סמוך לגבוה השבועי. כדי שנוכל לדבר על שינוי באווירה נצטרך להמתין עוד מספר שבועות.
גרף מדד תא נפט וגז 
מדד ת"א נפט וגז – גרף שבועי 941.53 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדדי חו"ל מדד: S&P500 

מדד ה-SP500 ממשיך לדשדש בתנודתיות גבוהה אחוזים בודדים משיא כל הזמנים. השבוע ראינו  העלאת ריבית ראשונה בארה"ב אחרי שנים ארוכות, מיד לאחריה עליות נאות שהתחלפו אמש בירידות חדות. בגדול נראה שמאז אוגוסט 2014 בו הגיע מדד ה-SP500 ל-2,000 נקודות אנחנו די מדשדשים, שבועות נסחר המדד בסמוך 2,100 נקודות ואז נסוג שוב לתוך תחומי רצועת הדשדוש. האיזון הזה שבין קונים למוכרים הגיוני מאוד לאחר שנים של ריצה וכיבוש שיאים מידי זמן קצר.
גרף S&P 500 
מדד S&P500 – גרף שבועי 2,041.89 נקודות. קרדיט: FXGraph

דולר שקל 

אם ניתן לומר דברים ברורים השבוע זה בעיקר על שער הדולר. הדולר שמאז הנגיעה בחודש מרס 2015 בשער 4.07 ש/דולר תיקן ודישדש קיבל השבוע חיזוק משמעותי מכיוונה של ילן שהעלתה את הריבית ובכך פתחה אפשרות לחיזוק הדולר בכל העולם. בעוד בישראל ישנו ויכוח (בעיקר בין הנגידה פלוג לשר האוצר כחלון) לגבי גובה הריבית הנדרשת בארה"ב שלחו השבוע מסר ברור שמתחילים להעלות ריבית ובתוך שנה צפויה הריבית בארה"ב לעמוד על 1.375%. ההתנגדות הראשונה הצפויה לדולר נמצאת כבר ב-3.96 ולאחר מכן ב-4.07.
גרף דולר שקל 
דולר שקל גרף חודשי 3.889 ₪/דולר. קרדיט: FXGraph

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.