הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 18.3.2016 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 18.3.2016 - מערכת Best Trader

הסקירה הזאת תשמע דומה מאוד לסקירה הקודמת. בסקירות הקודמות ציינו כאן שהעליות בשווקים כאן כדי להישאר. למען האמת, לעת עתה, אין כל חדש. השווקים יסגרו היום שבוע חמישי של עליות רצופות אבל גולת הכותרת היא ירידה משמעותית נוספת במדד הפחד, עצבנות שנעלמת, תנודתיות פוחתת ושוב... נפט מתאושש.
נתחיל במדד ה-VIX / מדד הפחד – מדד פחד שבימים הסוערים של חודש פברואר רשם שיאים שחצו את רף ה-30 נסחר היום בערכים הנמוכים בכ-50% מכך (אמש ננעל על 14.44 נק'). כפי שכבר אמרנו כאן  זוהי אחת מצפירות ההרגעה החשובות ביותר ששוק יכול לקבל.
גרף מדד ה VIX 
מדד ה-VIX – גרף יומי, 14.44 נקודות. קרדיט:stockcharts.com

מדד המעו"ף עליה איטית ומתונה- המעוף סגר את שבוע חיובי חמישי של עליות רצופות. המעוף שתיקן את כל גל העליות שהחל אי שם בשנת 2011 עדיין עולה בהססנות מופגנת. לשם השוואה המעוף רשם עד כה עליה בשיעור כ-7% ולעומתו רשם מדד ה-500SP עליה בשיעור כ-12% בלי שום רגשות אשם. נציין שוב, המגמה במעוף כעת חיובית למרות ההססנות ועד שלא נראה בעולם תיקון לעליות הרצופות גם המעוף ככל הנראה ימשיך לטפס.
גרף מדד המעוף  
מדד ת"א 25 – גרף שבועי 1,483.21 נקודות. קרדיט: FXGraph
מדדי S&P500   / DAX
כפי שציינו כאן בסקירה הקודמת גם לגבי מדד ה-SP500 ומדד ה-DAX  הגרמני קיבלנו תחתית. כשיש תחתית ברורה הסוחרים מרגישים ביטחון לקנות וזה מה שאנו רואים ב-5 השבועות האחרונים בדאקס וב-S&P500 . קווי הדימיון בין הדאקס לבין ה-500SP דומים ושונים כאחד. בשני המדדים המגמה החיובית נשמרת אך מדד הדאקס שעולה עליה חדה (כבר כ-13% מהשפל) רחוק מאוד (עשרות אחוזים) מהשיא שנקבע בחודש אפריל 2015 ואילו מדד ה-SP500  כבר נסחר במרחק נגיעה של אחוזים בודדים מהשיא.
גרף מדד ה S&P500 שבועי 
מדד S&P500 – גרף שבועי 2,040.58 נקודות. קרדיט: FXGraph
מדד ה-DAX  יאלץ להתמודד בקרוב עם התנגדות ב-10,100 נקודות ואם יפרוץ אותו תיסלל לו הדרך לעוד כמה וכמה אחוזים נאים של עליות. במדד ה- S&P500הסיפור שונה כי ההתמודדות הבאה שלו תהיה עם כיבוש שיא כל הזמנים ב-2,130 נק'.
גרף מדד ה DAX שבועי 
מדד DAX – גרף שבועי 9,892 נקודות. קרדיט: FXGraph

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.